Autor Zpráva
mimoun
Profil *
Zdravim
mam mnesi problem zkousel sem udelat formular pro odeslani objednavky v javascriptu, to mi vyslo ale v mailu mi to k**vi diakritiku v hatmatilku nevite co stim?

http://echinacea.unas.cz/form.html

a jeste jedna vec odesilani funguje jak v FF tak v IE ale Opera mi vyhodi pouze prazdny mail s vyplnenou adresou a predmetem.

predem diky za kazdou radu
peta
Profil
mimoun
<FORM NAME="Objednavka"
<INPUT TYPE="hidden" NAME="Objednavka"
var poslat = document.Objednavka;
Zpracuj(form)
form.Objednavka.value

Mas v tom trochu chaos, 2 stejne name.
Z cestinou vidim zadny problem. Leda muzes zkusit pridat parametr lang="..." ke script nebo se to mozna dela pres content="..."
Ale v jacasriptu nemas diakritiku, tak netusim, co te na tom vzrusuje.
Pokud napisi text s diakritikou do kolonky, tak mi to spravne vyplni do textu mailu. Firefox do Thunderbird.

Mail pro Outlook potrebuje policka s name
<input name="Subject"
<textarea name="Body"
pise se to v navodech. Pravdepodobne i na jakpsatweb.
Chamurappi
Profil
Reaguji na peta:
Mas v tom trochu chaos, 2 stejne name.
Nejsou v kolizi, jména formulářů se užívají jinak než jména formulářových polí.

Z cestinou vidim zadny problem.
Fascinující.

Leda muzes zkusit pridat parametr lang="..." ke script
Atribut „lang“ určuje jazyk obsahu, nikoliv kódování.


Reaguji na mimouna:
Problém není přímo v JavaScriptu, ale v komunikaci prohlížeče s poštovním programem. Nechová se to v různých poštovních klientech různě? Na tvém místě bych se problému vyhnul tím, že bych si obsah formuláře nechával posílat serverovým skriptem. Metoda s pseudoprotokolem „mailto:“ může být pro část návštěvníků těžko překonatelnou překážkou — spousta lidí přistupuje k mailům přes webové rozhraní.
mimoun
Profil
Chamurappi
Nechová se to v různých poštovních klientech různě?
to sem zkoušel,zas taková Lama nejsem :) já používám Bat! ale zkusil sem i klasický outlook a stále stejný výsledek.

S tím serverovým skriptem nevím jak snad to najdu tady na foru.
peta
Profil
mimoun
Reknu to takto, zkus tento formular:
http://www.volny.cz/peter.mlich/akont.htm
Ten jsem kdysi zplacal a mel by stale fungovat a spravne prebirat do outlooku mail.

Co se tyce serveroveho scriptu, tak Chamurapi je opet vecne nepresny.
V podstate mas 3 moznosti, jak odeslat mail:

* pres script pres server, vyzaduje serverovy jazyk, treba PHP, ktery se da spoustet jedine na serveru
http://www.volny.cz/peter.mlich/www.htm#msub11
Vyhoda je, ze tvuj program funguje, jak si jej napises a muze rozesilat kopii i do tve mailove schranky.
Nevyhoda je, tvuj server nemusi mit zadny programovy jazyk.

* pres mailoveho klienta
Vyhoda je, ze mail si udela kopii ve tve mailove schrance.
Spousta lidi vydesi hlaska pri presouvani udaju do mailoveho klienta a tak radeji kliknou storno. Mam pocit, ze se to jede v IE, mozna uz to zrusili.

* pouzit vyuzit sluzeb programu z jine stranky, napriklad blueboard...
Coz se pouziva treba pro navstevni knihy. Nevyhoda je, ze maily si ctou na serveru A (tvem) i na serveru B (s mailovym programem) a jeste muzou cestou unika mezi tebou, mezi servery a tak.
Vyhoda je, ze program nemusis vymyslet, upravovat. Nevyhoda je, ze server nemusi byt zrovna dostupny. A navic muze tvuj mail pouzit pro spam.
mimoun
Profil
diky za pomoc uz jsem to vyresil pres PHP

kdyby se to nekomu hodilo tak at si klidne napise.
kolik
Profil *
taky to resim, stranka kodovana v utf8, mailto subject ale chci mit ve win-1250. IE a FF to poslou jak to maji ve zdrojovem kodu, ale opera to stale prekodovava dle toho, v jakem kodovani je cela stranka. Jak jsi to vyresil???

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0