Autor Zpráva
weckho
Profil
Poradí mi někdo prosím script, který by nahradil atribut "alt" u tagu "IMG"? "alt" totiž funguje jen v IE... Díky
Charlie
Profil
Alt funguje ve všech prohlížečích. Co to má společného s onMouseOver?
weckho
Profil
Mě "alt" nefunguje např ve firefoxu. onMouseOver je událost v JS, která nastane po najetí myši nad objekt.
Leo
Profil
Ceho co? Alt nahrazovat JavaScriptem proc a jak? Pokud vam jde o tu bublinku co se tam objevi, tak na to je atribut title, Leo
weckho
Profil
jo o to mi jde, díky moc:)
arcadosi
Profil
A ja tu siel kvoli noMouseOver-u a to co za diskusia sakra ?
nema nic s tim spolocne
Šlaha
Profil
Jde o to, že si weckho myslel to, co si mysleli chlapi v Microsoftu, když dělali Internet Explorer. A sice, že by se měl obsah atributu alt chovat jako title. Přitom alt je stručný popis obrázku, pro uživatele, kteří mají obrázky vyplé, zatímco title je bublina, zobrazující se po najetí myši.
Tohle je, podle mě, docela velká chyba. To je samé: Po najetí na obrázek uvidíte nápovědu, najíždim jak blbec a nápověda v altu se (správně) nezobrazí.
Jinak hezký příklad na alt/title je u Acciho v testu na 3D Mark 2005.
peta
Profil *
weckho: take by slo, a to Javascriptem, pridat title podle alt pro vechny obrazky. takze nemusis psat totez do title a alt. alt je samo, jak bylo receno, kratky nahradni text obrazku, vetsinou nazev.jpg , aby lide vedeli, jestli je ten obrazek dulezity a pockat si, az se natahne nebo ne.

Leo: MS neMS, nahodou je to hezky, ze to zobrazuje ALT pri hoveru. A kdyz je tam i title, tak to zobrazi title, ne? Ja sice MS nemam rad, ale tohle je podle mne plus.

arcadosi: hover a onmouseover je totez :) alt zobrazujici na hover? Ale souhlas, ze si to mohl precist u IMG na jakpsatweb.cz HTML, tam to jiste Janovsky zminuje :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0