Autor Zpráva
megaman
Profil
Ahoj,

Je tu někdo zběhlejší v JS než já začátečník a řekl by mi, kde je chyba scriptu? V IE funguje skvěle a dobře, ale ve FF ukazuje špatně rok.

Díky

Megaman

<script type="text/javascript"><!--
function DayOfWeek(day,month,year) {
    var a = Math.floor((14 - month)/12);
    var y = year - a;
    var m = month + 12*a - 2;
    var d = (day + y + Math.floor(y/4) - Math.floor(y/100) +
             Math.floor(y/400) + Math.floor((31*m)/12)) % 7;
    return d;
}

function getMenuHeader(){
    var d = new Date();
    var s = "";
    var dny = new Array("Neděle", "Pondělí", "Úterý", "Středa", "Čtvrtek", "Pátek", "Sobota");
    var mesice = new Array("leden", "únor", "březen", "duben", "květen", "červen", "červenec", "srpen", "září", "říjen", "listopad", "prosinec");

    s += dny [DayOfWeek(d.getDate(), d.getMonth()+1, d.getYear())] + " , " + d.getDate() + "." + mesice[d.getMonth()] + " " + d.getYear(); 
    return s;
}
--></script>
Měsíček
Profil
getFullYear()
Bubák
Profil
Mimochodem, v našich končinách se měsíce skloňují a dny v týdnu se píší malým písmenem na začátku.
Další věc je, že na takový script je málokdo zvědavý. Nemáš čím zaplnit místo na stránce?
peta
Profil
http://www.volny.cz/peter.mlich/jpw/#cas
den v tydnu
mne to funguje
Měsíček
Profil
A to bylo zase co, pete? Samozřejmě, že to funguje když tam máš .getFullYear(); narozdíl od skriptu, který poslal megaman kde je pouze getYear().
peta
Profil
Měsíček
To bylo to, ze zde ma funkcni priklad, at si najde rozdily. Samozrejme vim, ze se jedna o fullyear z tve reakce, ale slo prave o to, ze prikladu je spoustu, at je take trosku samostatny.
Měsíček
Profil
Peta
"To bylo to, ze zde ma funkcni priklad, at si najde rozdily. Samozrejme vim, ze se jedna o fullyear z tve reakce, ale slo prave o to, ze prikladu je spoustu, at je take trosku samostatny."
ok

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0