Autor Zpráva
panvicka
Profil
Zdravím, narazila jsem na tuhle šikovnou věc, ale ne a ne mi fungovat. Stažené to mám ve správné složce, v hlavičce je to co tam má být (tedy to, co píšou, že tam má být).
.....
<script type="text/javascript" language="javascript" src="/scriptaculous/lib/prototype.js"></script>
<script type="text/javascript" language="javascript" src="/scriptaculous/src/scriptaculous.js"></script>
<script type="text/javascript" language="javascript" src="/versions/jsvalidate_beta04.js"></script>

  </head>
  <body> 
 
 
  <form action="rovnice.php" method=get>
<input type="text" name="a" size="5" class="jsrequired" /><br />
<input type="text" name="b" size="5" class="jsrequired" /><br />
<input type="text" name="c" size="5" class="jsrequired" /><br />
  <input type="submit" name="ok" value="ok">
  </form>

....

tedy takhle nějak, nechápu proč mi to nefunguje. Díky za pomoc
Měsíček
Profil
Tohle jsis nastavila?

var js_options = {
	errorTag: "span", // which tag do you want to use for error container. it must be one that opens and closes (div,span,p,b)
	errorClass: "jsvalidation", // this is the css class name given to the tag above
	errorLocation: "afterEnd", // only accepts beforeBegin or afterEnd (either before or after the input element)
	//note: if you choose "none" for the above attribute, you must create the error yourself and give the element an ID consisting of the option below + the name of the field to validate.
	errorIDPrefix: "jsvalidator", // prefix of the id of the element above that will attach to the name or id of the form element. don't use spaces or special characters.
	startGone: false, //couldn't think of another name for this, but if true, it will apply "display:none", otherwise, the element is just invisible.
	useBR: "none", // accepts before, after, both or none; This will add a new line (<br />) before and/or after the above element.
	useBlur: true, // this will attach an onBlur validator to each form element.
	submitClass: 'submit_action', // apply this class inside any form to let this element submit the form.
	highlightColor: '#FFFF99', //default color should be:  #FFFF99
	endColor: '#FFFFFF', //this is what you generally want to set to the background color behind the form elements.
	extMessage: true // if true, and you have accept value on file input, it tells user what extensions are accepted.
}
a zadalší potřebuješ ještě umístit tag do kterého se vypíše chyba atd .. atd .. přečti si to raději celé http://www.jsvalidate.com/docs/
Měsíček
Profil
Když jsem si dal na stránku jen tohle tak mi to fungovalo úplně parádně :)
<script type="text/javascript" language="javascript" src="scriptaculous/lib/prototype.js"></script> <script type="text/javascript" language="javascript" src="scriptaculous/src/scriptaculous.js"></script> <script type="text/javascript" language="javascript" src="jsvalidate.js"></script>
<form name="query" method="get" action="/demo/">
	Search: <input type="text" name="search" class="jsrequired" /><br />
          <input type="submit" value="go" />
</form>
panvicka
Profil
Když to tam dám já, tak ani prd...špatná aura? :-]
nastavení jsem si přečetla, ale nějak mne nenapadlo co tam měnit, pardon jsem (dneska) nějak natvrdlá
Měsíček
Profil
Fajn, zkusíme to po krůčcích .. takže

1.) Jdi tady http://www.jsvalidate.com/download/
2.) Stáhni si přesně tohle : jsvalidate_beta04.zip (67 KB)
3.) Vytvoř si novou složku do ní nový soubor index.html a tam
nakopíruj to co jsem nakopíroval (nyní již ve svém předposledním příspěvku).
4.) Zkus odeslat a nic do políčka nevyplň -> efekt by se měl dostavit.
panvicka
Profil
no tohle funguje, ale to moje ne, ač je to na stejné stránce a je to totožné, takže to svoje přepíšu do toho :D děkuji
panvicka
Profil
ahá, musí to mít
form name="..."

tak to by mne tedy nenapadlo, že to bez něj nepojede
Měsíček
Profil
"no tohle funguje, ale to moje ne, ač je to na stejné stránce a je to totožné, takže to svoje přepíšu do toho :D děkuji"

Není zač :) .. jinak příčin nemůže být mnoho

1.) <script>y nemáš umístěné před <body>
2.) Bijou se tam třídy
3.) a nebo máš špatný poslední soubor (který neladí k těm dalším).
panvicka
Profil
jak rikam,
form name 
musi byt pritomno :)
kdybych tyhle veci nevynechavala, tak se mi to nemstí
Měsíček
Profil
A jéje .. já tam ten tvůj příspěvek ještě neviděl když jsem psal svůj :o) tak nic..

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0