Autor Zpráva
FantomX1
Profil
Ako mozem zmenit innerHTML u SELECTU? Pretoze ak dam napriklad
document.forms[0].elements['selekt1'].innerHTML='<option value="1">Prva polozka</option>';
tak sa to v IE a Opere nezobrazi tak ako by clovek ocakaval, teda aj s obsahom medzi tagmi <option> a </option> to zobrazi len v Mozille Firefox, mohli by ste mi poradit ako to ovplyvnit? Je jasne ze pomocou innerText sa to neda, a ani pomocou value, pretoze to ovplyvni len hodnotu jej premennej a nie obsahu, ale zaujima cy bi sa to nedalo nejako pomocou Nodes alebo child a tychto veci, zatial sa do toho az tak nevyznam, aj ked nie som si isty ci by sa to tak dalo, ale ine riesenie momentalne nevidim a tak vam dakujem za vsetky rady.

Musi sa dat predsa nejak ovplyvnit obsah vyberoveho menu SELECT, nie?

Dakujem, Franta.
Fred
Profil
Nějak jsem se v tom popisu ztratil a nerozumím co vlastně potřebuješ
var select=document.getElementsByTagName('select')
select.childNodes[0].nodeValue='Prva polozka'
select.childNodes[0].value='1'
FantomX1
Profil
No chcem vediet len to ze ako zmenis vnutro selectu, ako zmenis moznosti vo vnutri selektoveho menu, napriklad namiesto typov automobilov tam das typy motoriek na vyber. Mam na mysli presne to co sa zvykne robit s textareou, ze ked kliknes na nejaku polozku z formularoveho elementu selekt tak sa v textarei zobrazi jej popis, dajme tomu ze v selekte sa nachadzaju odkazy na stranky a pri zmene odkazu sa zmeni aj obsah textarei ktora sa nachadza vedla a zobrazuje sa v nej popis na dany odkaz.

Potom ked kliknes na submit tak ta uz len premiestni na stranku vzhladom na to ktora polozka bola vybrata v SELECT menu.

Ja chcem nieco podobne, chcem aby sa po zmene vyberu polozky jedneho SELECT menu zmenil obsah druheho SELECT menu, vysvetlim to takto, v prvom SELECT menu mam rozne aplikacie, hry a programy a chcem aby sa v druhom SELECT menu zobrazili zanre ktore sa pre danu aplikaciu hodia, ak to bude hra, to zistim pomocou value v option tagu teda napriklad <option value="hry">Age Of Empires</option> tak sa mi v druhom formularovom SELECT menu zobrazia zanre ktore su vhodne pre hry ako napriklad RPG, strategia, real-time, FPS, akčné atď. Problem je v tom, ze neviem nijak zmenit obsah formularoveho pola SELECT pomocou JavaScriptu


<select id="kat" name="kategoria">


<!--To vnutro chcem zmenit -->
<option value="1">RPS</option>
<option value="2">Strategia</option>
<option value="3">Real-time</option>
<option value="4">FPS</option>
<option value="5">Akcna</option>

<!--To vnutro chcem zmenit ako?-->

</select>


To co chcem zmenit som vyznacil, ale ked to menim pomocou tohoto


document.getElementById('kat').innerHTML='
<option value="12">Grafický program</option>'
;


Totiz ked to zmenim takto, zmeni sa hodnota SELECT menu, to znamena ze sa v nom uz bude nachadzat len jedna polozka <option> s hodnotou 12 ale bez napisu Graficky program, takze clovek ani nevidi co si vybera. Spravne sa to zobrazi len v Mozille Firefox, ale uz nie v Opere 8 a IE 6. Takze v Mozille si clovek moze precitat co sa v zmenenom SELECT menu nachadza, kdezto v Opere a IE nie.

Da sa nejako ucinit to aby sa to spravne zobrazilo aj v OPERE aj v IE?
Fred
Profil
Nejspíš myslíš tohle http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=8&topic=35 23 a http://www.evolt.org/article/Accessible_Interdependent_Select_Boxes/20 /60163/
FantomX1
Profil
Ano, diky Fred myslim ze je to to, ale medzitym som to uz nasiel na webe aj s tutorialom na stranke http://javascriptkit.com/javatutors/selectcontent.shtml z coho vyplyva ze SELECT sa neda ovplyvnit pomocou innerHTML, ale musi sa ovplyvnovat pomocou konstrucie new Option('nazov','hodnota','defaultSelected','Selected');
teda presne takto

document.myform.master.options[0]=new Option("Sports", "sportsvalue", true, false)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0