Autor Zpráva
prem
Profil *
Ahoj,

budu mít asi bláhovou otázku :)

Nevíte někdo o nějaké javascriptové ochraně mailových adres v textu která by fungovala tak, že rozpozná v textu adresy a dokáže s nimi udělat něco, aby byly sice funkční ale aby nebyly použitelné pro sběrače adres??

Potřeboval bych tak ošetřit text, který vkládá uživatel do dtb pomocí editoru a ten se následně vypisuje na stránky ....

Díky za rady!
ninja
Profil
prem: s prominutim misto picovin si sezen poradny SPAM filter. Pokud nechci emailovou adresu zverejnit, nikam ji nepisi.

Nahrazovanim emailovych adres obrazky, "email zavinac example tecka kom" a podobne kraviny jen obtezuji lidi, pro roboty nejsou prekazkou.
prem
Profil *
ninja: čti to pořádně. Já problémy se spamem nemám, ale jde mi o vkládání adres, které vkládájí uživatelé na stránky, které dělám. Dneska už těžko někdo vepíše svůj e-mail někam jen tak bez ochrany. A že by se ty adresy v textu ochránit nedaly, to se mi nezdá ...
bohyn
Profil
prem
Pokud potrebujes pro ostatni uzivetele kontakt mezi sebou, napis kontaktni formular se SPAM ochranou.
Nox
Profil
Dnešní spamfiltry jsou dostatečně kvalitní na to, aby se to nemuselo řešit

"Dneska už těžko někdo vepíše svůj e-mail někam jen tak bez ochrany" o nikom takovém jsem ještě neslyšel...
Miloš
Profil
http://latrine.dgx.cz/experiment-s-maskovanim-e-mailu-pred-roboty
ninja
Profil
prem: Dotaz jsem cetl poradne. Kdyz uzivatel nechce aby je email byl zverejnen, vetsinou staci zatrhnout policko ve formulari. Nebo ji vubec neuvede.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Noxe:
o nikom takovém jsem ještě neslyšel
To jsem třeba já.
Mám na spam alergii, takže využívám všechny dostupné prostředky včetně prevence. Je-li to možné, schovávám adresu jak před roboty, tak před návštěvníky.


Reaguji na ninju:
podobne kraviny jen obtezuji lidi, pro roboty nejsou prekazkou
Podle výše odkázaného článku jsou pro roboty překážkou i escapované zavináče, takže pochybuji, že by je nezastavil obrázek.
Kolega prem chce ochranu, která nebude návštěvníka jeho stránek (při zapnutém JS) nijak obtěžovat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0