Autor Zpráva
Lexter
Profil
Ahoj, hledám script. Musím předem upozornit, že jsem hledal celý den, ale asi jsem zadával špatná klíčová slova. Každopádně jsem nenašel, ač jsem hledal jak vzteklý.


Mám div, který má jako barvu pozadí nastavenou třeba červenou barvu. Po přejetí myšidlem se tato červená barva změní do černé (třeba). Tato změna je ale plynulá. Jinak bych nehledal js, že. Při onmouseout se zase plynulou změnou vrátí původní barva pozadí.


Kdysi jsem to někde viděl, snad postavené na jquery, ale ať hledám, jak hledám, nenacházím. Javascript mě zrovna moc nezajímá a hlavně mi nejde, takže spíš hledám hotová řešení. Pokud někdo o něčem takovém ví, prosím ať napíše adresu, na které bych se mohl zorientovat.

Děkuji
OnZ
Profil
Možná by šlo vytvořit funkci, která ba se spouštěla po onmouseout. Spustila by časovač a 1 setině sekundy by ubrala barvě která by byla zapsána pomocí RGB ( rgb(255,255,255) ). Dejme tomu že budeme odečítat modrou
rgb(255,255,255)
rgb(255,255,254)
rgb(255,255,253)
rgb(255,255,252)
rgb(255,255,251)
rgb(255,255,250)

Stím že by se barvy museli samozdřejmě sladit


Možná ještě jsem to nezkoušel nebo alespon něco na ten styl.
Jestli je to kravina tak pardón
OnZ
Profil
Nebo jen bez časovače var rgb = 255,255,255
a postupně by se jen odečítalo
var rgb = var rgb - 1;
var rgb = var rgb - 1;
var rgb = var rgb - 1;
atd..

Toto je asi blbos ale nevím co když to pomůže
srigi
Profil
Lexter
Na taketo veci uz fakt radsej pouzi JS framework. Co takto mootools.
Lexter
Profil
Tak jsi mě dovedl na správnou odpověď. Prohlédl jsem si příklady mootools, ale nevyhovovali mi. Proto jsem toho využil a hledal dál a nakonec jsem našel jquery a plugin jquery.color. A funguje ;). Díky

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0