Autor Zpráva
VladaMaly
Profil *
Ahoj, chtel jsem se zeptat, jak resite rozdělení JS kodu do souborů. Mám dlouhý JS soubor a stane se, že na některé stránce z něj potřebuju jen 2 fce. Přijde mi zbytečné i z různých důvodů nevhodné includovat celý soubor javascriptu. Takže možností je ty 2 fce vyjmout a dát do samostatného souboru. Pak se ale může stát, že budu mít tisíc souborů a bude v tom maglajs:) Tak jak to řešíte vy resp. jak se to má dělat? Díky.
Měsíček
Profil
Reaguji na VladaMaly:

Problém je, že moc řešení není. Sám dávám přednost vkládání jedné velké obludy (při dnešní rychlosti internetu to běžný uživatel na PC ani nepostřehne). Připadně se ještě nabízí možnost vlastní funkce něják smysluplně rozdělit do souborů (třeba podle využitelnosti) a pak vkládat jen jednotlivé soubory, které využiji, ale jak jsem již nastínil nahoře, nezdá se mi, že by měl být problém pokud vložím celý soubor viz třeba jQuery a jiné frameworky, kde někdy člověk využije pouze 1/1000 možností a musí vložit celý 60 Kb soubor a jak se zdá nikomu to nevadí.
Bubák
Profil
Includovat velký JS není dobrý nápad.
Pokud přilinkuješ jeden velký JS soubor, tak se jednou stáhne a příště se natáhne z cache prohlížeče.
Měsíček
Profil
Reaguji na Bubáka:

"Pokud přilinkuješ jeden velký JS soubor, tak se jednou stáhne a příště se natáhne z cache prohlížeče."

Jakpak se to projeví u IE třeba v praxi? Osobně se mi JS soubor v cache nedrží.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0