Autor Zpráva
DJ D8
Profil
Asi jsem natvrdlej nebo to prostě nechápu.
Potřebuju odkaz na který když se klikne otevře se okno 400x500 se stránkou zadanou v odkazu.

Nemůžu to rozchodit. Taková blbost a já na to snad nepřijdu.
Díky za radu
Měsíček
Profil
Reaguji na DJ D8:

Myslíš, že ten link na tu stránku * má být napsán mezi <a> </a> nebo v atributu href=""? Jestliže mezi <a> </a> tak takhle:
<a href="#" onClick="window.open(this.firstChild.nodeValue, '_blank', 'width=400, height=500');">
  http://www.seznam.cz
</a>
jestliže v atributu href="" tak takhle:
<a href="http://google.cz" onClick="window.open(this.getAttribute('href'), '_blank', 'width=400, height=500');return false;">
  Cokoliv
</a>
DJ D8
Profil
Díky moc už mě s toho hrabalo.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Měsíčka:
má být napsán mezi <a> </a> nebo v atributu href=""?
Je jasné, že se „stránkou zadanou v odkazu“ myslí adresu v hrefu. Nedává smysl, aby tím myslel odkaz s nějakým jiným nevyužívaným hrefem…

this.getAttribute('href')
Proč používáš getAttribute v místech, na která bohatě stačí klasický HTML DOM? To se šíří jak mor…

'width=400, height=500'
Bez mezery.
Měsíček
Profil
Reaguji na Chamurappiho:

"Je jasné, že se „stránkou zadanou v odkazu“ myslí adresu v hrefu. Nedává smysl, aby tím myslel odkaz s nějakým jiným nevyužívaným hrefem… "

Jsou i takové případy :) <a href="page_1.html> page_2.html </a> a proto je dobré se zeptat, upřímně mi to nebylo hned jasné - stává se.

"Proč používáš getAttribute v místech, na která bohatě stačí klasický HTML DOM? To se šíří jak mor…"

Protože .. ok.

"Bez mezery."

Pročpak?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Měsíčka:
Pročpak?
Protože to píše Yuhů. Zkus vyrobit ukázku dokazující, že mezera žádnému ze současných prohlížečů nevadí.
Měsíček
Profil
Reaguji na Chamurappiho:

"Protože to píše Yuhů. Zkus vyrobit ukázku dokazující, že mezera žádnému ze současných prohlížečů nevadí."

Asi jsem slepý, ale vidím tam po zběžném proběhnutí jen "Při zápisu pozor na čárky a uvozovky" nikoliv na mezery ..

Dobrá, můj příklad tedy bude fungovat v IE7, FF 3, O 9.6 -> ty můžeš vyzkoušet IE6 to, žel nemám.

EDIT: ne bude, ale už funguje :) (viz ten nahoře).
Bubák
Profil
Volby (třetí parametr)
Volby jsou nepovinné. Oddělují se čárkou bez mezery (!) a týkají se většinou zobrazení různých částí okna:

Ale kterému prohlížeči vadí mezery, netuším.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0