Autor Zpráva
Argonisius
Profil *
Tak.... neustále řeším problém se záložkovým menu, jak udělat, aby se mi změnila barva a pozadí záložky při kliknutí na ni až do té doby, než kliknu na jinou. Zatím to mám pomocí nevzhledného a nesmyslně dlouhého scriptu, který navíc nefunguje ve firefoxu. Poradíte mi někdo, jak to mám udělat? (moje znalosti js jsou na základní úrovni, jinak bych si to udělal sám)


Díky moc. Argonisius
yFang
Profil
Argonisius
Tohle by nepomohlo?
http://www.jakpsatweb.cz/javascript/priklady/skryvane-zalozky.html
Argonisius
Profil *
No...asi jo, ale jak to převést na to, co potřebuju já? tam se zobrazuje text, ja potrebuju zobrazit záložky....
Argonisius
Profil *
Ja vím, jsem na to lama....... ale fakt nevím jak to přetvořit...
yFang
Profil
Argonisius
Nevím, jestli jsem tě dobře pochopil, ale pokusil jsem se vytvořit takovou jednoduchou ukázku.
http://labs.yellowfang.wz.cz/zalozky.html

Funguje to následovně:
→ Všechny tři texty jsou každý ve svém <div>u a ten je v "hlavním" <div>u.
→ Jsou umístěny přes sebe, absolutně.
→ Po kliknutí na určitý odkaz se spustí JS funkce, která nejprve všem nastaví z-index na 0 a pak tomu jednomu vybranému na 1 a ten se díky tomu zobrazí nahoře.

Snad je ti to teď jasnější.
Argonisius
Profil *
Díky, ale asi jsem to špatně vysvětlil, já nepotřebuju ne, aby se zobrazil text, a změnila se barva posadí textu, ale aby se pouze změnil vzhled té konkrétní záložky (např. mám modrou záložku, po kliknutí na ni se změní její barva na zeleno, a to až do té doby, než kliknu na jinou) - mám více stránek, na které odkazuju do iframe, takze chci, aby se změnil pouze ten odkaz (zalozka), obsah se načte z jiného souboru.

Díky.
Měsíček
Profil
Nešlo by na to využít CSS (:active ...), stávající řešení je přinejmenším prasárna.
Argonisius
Profil *
No... nevím čím to je, ale asi proto, že odkazuju do iframe, tak a:active funguje jen po dobu kliknutí, když tlačítko pustím, vrátí se zpět.....
habendorf
Profil
Argonisius

Přesně tak má taky :active fungovat, Měsíček plácá nesmysly :o)

Jinak toto se tu řešilo nesčetněkrát, takže doporučím trochu pohledat.
Měsíček
Profil
"Přesně tak má taky :active fungovat, Měsíček plácá nesmysly :o) "

True, False :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0