Autor Zpráva
Ferda
Profil *
Ahoj,

Chtel bych si udelat varovne okno, ktere mi vyskoci pri stlaceni odkazu, vymazani dat z tabulky. Proste aby mel uzivatel jeste moznost stisknout tlacitko ano ci ne. Muze mi nekdo poradit jak no to ci pripadne nejaky tutorial. Dekuji
Alphard
Profil
asi myslíte javascriptový confirm
kvoky
Profil
Zjednodušeně

<a  href="http://novyzeland.cz" onclick="return window.confirm('Opravdu chcete zmáčknout červené tlačítko?');">Červené tlačítko</a>
Měsíček
Profil
<a href="index.php?smazat=yes" onclick="return (confirm('Opravdu smazat?')) ? true : false;"> Smazat </a>
a svým způsobem by mohlo stačit i tohle:
<a href="index.php?smazat=yes" onclick="return confirm('Opravdu smazat?');"> Smazat </a>
bohyn
Profil
Ja pouzivam toto, v pripade vypnuteho JS to mam jistene i na strane serveru. Jestli predavas v GET i jine promene tak si uprav "?confirm=1" na "&confirm=1"
<a href="index.php" onclick="return confirmDelete(this);"> Smazat </a>


function confirmDelete(obj) {
  var result;

  if(result = confirm("Opravdu smazat?")) {
    obj.href += "?confirm=1";
  }

  return result;
}
Měsíček
Profil
A co bude chudák dělat když si vypne JS? To bude kvůli tobě ručně přepisovat adresu?
bohyn
Profil
Měsíček
bohyn
v pripade vypnuteho JS to mam jistene i na strane serveru.

Na strane serveru je jinej confirm. Ano vede naadresu s ?confirm=1 ne vede zpet.
Ferda
Profil *
Ahoj
pouzil jsem toto
<a href='aktuality.php?smazat=yes' onclick='return (confirm('Opravdu smazat?')) ? true : false;'>Vymaž všeschny aktuality</a>

Pak tam mam tuto funkci, ale jeste nevim kam ji mam zaradit nebo jak propojit, protoze se mi to vymaze i kdyz dam ne, to ji musim mit v jinem souboru nez aktuality.php?

$smazat_aktuality = Mysql_Query("DELETE FROM aktuality");

Diky
Ferda
Profil *
<a href='smazat_aktuality.php?smazat=yes' onclick='return (confirm('Opravdu smazat?')) ? true : false;'>Vymaž všeschny aktuality</a>

Kdyz to udelam takhle ze do souboru smazat_aktuality.php vlozim:

$smazat_aktuality = Mysql_Query("DELETE FROM aktuality");

tak se mi to isce vymaze az na to kliknu ale zadne varovne okenko mi nevyjede.. Tak ted uz fakt nevim co tam a jak propojit.
Měsíček
Profil
Neopsal jsi to přesně jak jsem to napsal - pak se nediv. Problém je v tom, že tam máš onclick=' ' apostrofy a v nich zase apostrofy .. tak to buď udělej jako onclick=' ' a v nich dej uvozovky nebo naopak. Dvojité uvozovky nebo apostrofy mít nemůžeš.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0