Autor Zpráva
M4ra
Profil *
Zdravím,..... potřeboval bych ze selectu vybrat hodnotu - číslovka, která označuje počet záznamů na stránce a uložit ji do proměnné php, která už dále pracuje se stránkováním a podle té zvolené hodnoty zobrazí odpovídající počet příspěvků.

Při googlení jsem nšel tohle:
<select onchange="window.alert(this.options[this.selectedIndex].value);">

tohle vypíše alertem vybranou hodnotu ze selectu, já bych ji ale potřeboval uložit, abych s ní pak nadále mohl pracovat v PHP....

Děkuji za Váš čas;)
Měsíček
Profil
Možností je spousta. Třeba můžeš na tlačítko <input type="submit"> navázat událost, která vloží do <input type="hidden"> value hodnotu právě z [*.options[*.selectedIndex].value] a když se to odešle tak to bude v adrese například takto ?b=value_vybrane_polozky a v PHP to už je vytáhneš pomocí $_GET[] či $_POST[]. Mnoho zdaru.
M4ra
Profil *
Měsíček
já bych to potřeboval bez SUBMITu... prostě jen zvolím počet položek, který chci zobrazit a ono se mi automaticky načte stránka s příslušným počtem zobrazovaných věcí....

něco jak je např. zde
Měsíček
Profil
Hm, tak mrkni na kód, co ti brání?
Leo
Profil
"tohle vypíše alertem vybranou hodnotu ze selectu, já bych ji ale potřeboval uložit, abych s ní pak nadále mohl pracovat v PHP.... "

A vite kdy a kde bezi PHP a kdy JavaScript? Nejspis chcete na udalost onchange proste jen zmenit window.location.href, Leo

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0