Autor Zpráva
Medvídek
Profil
Mam následující odkaz:

<a title="Reagovat" href="/novinka/spusten-prvni-web-po-dlouhe-dobe/#komentar" onclick="insert_text('#1', true); return false;">reakce</a>


A chci, aby to vložilo do textarea urcity kod (#1) a zaroven stranka odskrolovala nahoru (#komentar) Bohužel funguje buďto jedno, nebo druhý :( Dá se to nějak zkombinovat ?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Medvídka:
Poměrně často se zde objevuje opačný problém — že se i při definovaném onclicku přechází na href. Do atributu onclick se píše tělo funkce a její návratová hodnota určuje (v tvém případě false), zda se vykoná výchozí činnost. Smaž tedy „return false“.

Mimochodem, myslím, že takto uvedený href způsobí znovunačtení stránky, protože uvádíš i celou cestu. Doporučuji href="#komentar".

U komentářových formulářů návštěvníci obvykle ocení, pokud dáš při skriptované úpravě textu kurzor rovnou do příslušné <textarea> (metodou políčko.focus()), pak na ni prohlížeč sám najede => přechod na kotvu vůbec nepotřebuješ a můžeš zase vrátit ten „return false“.
Medvídek
Profil
Chamurappi
Děkuji, opět jsem o něco chytřejší :)
Medvídek
Profil
Tak teď už mě to hodí do textarea, ale zase si smažu odkaz na kotvu :( Jde to ještě jinak ?

<a title="Reagovat" href="javascript:document.post.message.focus()" onclick="insert_text('#2', true);" >reakce</a>


přechod na kotvu vůbec nepotřebuješ Pokud tam dám jenom focus, tak mi okno nenascroluje na textarea :(
Chamurappi
Profil
Reaguji na Medvídka:
Volání „document.post.message.focus()“ dej spíš do funkce insert_text. Kdybys ho tam dávat nechtěl, tak samozřejmě můžeš dávat do onclicku za sebe spoustu příkazů.
Do hrefu dej jen „#komentar“.

Před otazníkem na konci věty se mimochodem nedělá mezera.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0