Autor Zpráva
PH
Profil *
Dobrý den,
velice se omlouvám, že zakládá nové téma, ale nejsem v tomto vůbec zběhlý, proto bych rád získal radu od Vás.

Chci pomocí api amapy (dočetl jsem se, že je to prý nejjednodušíí) vložit na své stránky interaktivní mapu, která bude ukazovat jeden jediný bod s popisem. Může mi někdo tady vložit kod a vysvětlit kam vložit gps souřadnice a popisek tak, aby to bylo funkční?

Díky mnohokrát
Trejpa
Profil
PH
Na stránce api.mapy.cz mají vše vysvětleno. Pozorně si přečti manuál, z uvedených příkladů bys měl být schopen mapku s jedním bodem vytvořit.

V podstatě to funguje tak, že se zaregistruješ a do zdrojového kódu své stránky vložíš:
- hlavní ovládací skript (odkazuje na api.mapy.cz),
- pojmenovaný blok (DIV), do kterého se mapa bude zobrazovat,
- svůj konfigurační skript, který určuje, co se zobrazí (verze mapy, střed, přiblížení, tvůj bod, možnosti interakce).
Stránka musí být ve standardním režimu vykreslování (na začátku kódu např. <!doctype html>).

EDIT: Překlep.
Bubák
Profil
Na http://amapy.atlas.cz/api/ je to v podstatě stejné. Pozor na licenční podmínky.
Mimo téma: mám dojem, že aktualizace amap po pohlcení Atlasu Centrem usturnula. Pokud vyhoví licenční podpínky, zvolil bych mapy.cz.
A pak tu je ještě google se svými mapami, včetně API s nejvolnější licencí.
ninja
Profil
Amapy jsou nejlepsi a nejpruznejsi stran API, bohuzel jejich vyvoj pred vice jak rokem zamrzl, stejne jako aktualizace podkladu.

Google Maps jiz maji pokryti v CR vynikajici a jejich API je dukladne proverene.

Mapy API maji nejhorsi licencni podminky, "pouzitelne" podklady i vlastni API.
PH
Profil *
Takže jsem to pochopil tak, že AMapy nahradit Google Maps.
Díky za rady, zkusím to nějak pořešit.
loping
Profil *
vytvařim jednu aplikaci pod API od google maps a musím uznat, že jsou vážně asi nejsilnějším hráčem na trhu v tomto oboru

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0