Autor Zpráva
_es
Profil
Dá sa v JavaScripte pristupovať k textu odoslanom zo serveru v kódovaní UTF-8,
okrem prístupu k textu po jednotlivých znakoch, aj po jednotlivých bajtoch?
Teda napríklad reťazec "abcčdďe" aj ako reťazec "abcÄŤdÄŹe" - alebo hocijaké iné 8 bitové kódovanie.
Priamo pomocou vstavaných funkcií jadra JavaScriptu to myslím nejde.
Dá sa to nejako jednoducho inak, no tak, aby nebolo treba text odosielať zo serveru 2 krát?
Chamurappi
Profil
Reaguji na _es:
Pokud vím, tak ne.
Nebývá to obvykle potřeba, většinou server posílá data nezávislá na kódování nebo se správným charsetem, takže překódovávání v JS nikdo neřeší.
_es
Profil
Chamurappi
Nebývá to obvykle potřeba, většinou server posílá data nezávislá na kódování nebo se správným charsetem, takže překódovávání v JS nikdo neřeší.

Lenže mne by sa nezišlo pristupovať k textu len so "správnou" znakovou sadou, ale práve súčasne obidvomi prístupmi.
Alebo najprv jedným a potom po prekódovaní druhým.
Chamurappi
Profil
Reaguji na _es:
Teoreticky by mělo být možné překódovat cokoliv z UTF-8 na osmibitové kódování pomocí „unescape(encodeURI(řetězec))“. Ale ten vstupní řetězec už musí být načten správně (tzn. ani nemusí být v UTF-8, ale musí být … správně).
_es
Profil
Chamurappi
Ďakujem, možno sa mi to zíde.
Skôr by som však potreboval opačne, z reťazca získaného "chybnou" deklaráciou kódovania, miesto UTF-8 8bitové,
získať späť reťazec nakódovaný "správne" pomocou UTF-8.
Aby som trochu priblížil, na čo by sa mi to možno zišlo:
Chcem posielať zo serveru text v UTF-8, no rozdelený na viac reťazcov a ako oddeľovač by som chcel použiť bajt 0xFE alebo 0xFF,
ktoré sa v kódovaní UTF-8 nemôžu vyskytnúť.
Aby som nemusel len kvôli oddeleniu reťazcov použiť XML alebo json a pod.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0