Autor Zpráva
peta
Profil *
mam priklad na
http://www.volny.cz/peter.mlich/Pr/melody.htm
(Bohuzel bude nutne si jej zkopirovat na disk a pouzit nektery z midu)

- Kdyz jej nechate tak, jak je, a upravite promennou cesta k vasemu souboru tak, aby tem prvni bylo ../ (cili v JS \.\.\/), cili o adresar dolu, pak IE vyhlasi chybu scriptu.
- Kdyz totez provedete na webce, vse funguje.
- Kdyz opravite cestu na ./ (a premistite soubor) vse funguje na disku (webku jsem netestoval)
- Tato chyba se mi projevila pouze u milacka IE6 sp2 :) (firefox 1.05, opera 8 oki)

Mam neco ve scriptu spatne zapsano?
peta
Profil *
jinak teda pro Dusana, tohle jsem vystoural na inetu: http://www.volny.cz/peter.mlich/Pr/melodytext.htm
Leo
Profil
Nejak jsem nepochopil proc ty tecky a lomitka v retezcich v JS escapujete... Leo
peta
Profil *
Leo Tecky se asi nemusi, ale lomitka urcite. To jsou chybne znaky, co jsem teda cetl a i validator Tidy (nebo konzola JS) Firefoxu lomitka hlasi. Uz mi kvuli tomu neco nefungovalo.
tecka slouzi v C pro spojovani retezcu, pokud vim. U JS lze pouzit vsude pluska.
Pro jistotu vsude, tak u tecek, ne no :)
"aaa='bbb'.fff"
aaa='bbb."fff"'

Kazdopadne priklad nefunguje i bez tech lomitek, jsem zkousel, tusim. A vubec nevim proc.
../aaa/sss.mid - na inetu IE ok, FF a Opera ok
ale z disku to nefunguje v IE
./aaa/sss.mid - IE, FF a Opera ok z disku i inetu ok
aaa/sss.mid - IE, FF a Opera ok z disku i inetu ok

Mi vysvetli proc?
Leo
Profil
Lomitka chybne znaky? Na to jste byl proboha kde? V retezci muze byt cokoliv, krome stejnych uvozovek, ktere retezec vymezuji - ty jedine se musi escapovat, Leo
peta
Profil *
Leo
No ja, pan chytry :)
Dobre, napis si toto:
a="ahoj\nastenka\tomaskova//jenickova"
- to nejsou uvozovky a presto to musis escapovat, protoze
\n je zrovna novy radek a
\t tabelator a
// je komentar do konce radku, pokud vim :)
- pak jiz zminene uvozovky
- a dale i tyto lomitka / , hlasi tidy plugin validator Firefox jako chybne (nevim proc, ale asi maji nejakou ridici funkci nebo to je chyba validatoru, escapem se nic nezkazi)

Co se dozvim jeste?
Oswald
Profil
Dvě lomítka jsou komentář, ale pokud jsou součástí řetězce, tak to jsou prostě jen lomítka.

alert('//fajjafjjffjf');
Leo
Profil
Myslel jsem lomitka jako lomitka, ne lomitka jako zpetna lomitka, Leo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0