Autor Zpráva
Jack06
Profil
Dobrý den prosím vás, chtěl bych se optat, jak otevřít okno s proměnou adresou..

1) nové okno bude mít adresu visp.php?rid=$_GET['rid'] jak to napsat v js?? // toto již vyřešeno pls ještě jak na 2??
2) okno bude reagovat na vípis z mysql kde budou 2 pole "od" a pole "komu" .. Jak udělat, když se bude :
od: Honza komu: Pepa
od: Honza komu: Pepa

aby se to okno otevřelo jen jednou a ne dvakrát?? Děkuji
panhuhu
Profil
aby se to okno otevřelo jen jednou a ne dvakrát??
Muzes napr. okno pojmenovat.
okno = window.open( URL, nazev okna [ ,dalsi parametry ] );

Pokud mas ukazatel na jiz otevrene okno, muzes testovat jeho existenci.
if (okno.closed) alert('Okno je zavrene, otevri nove.');
Jack06
Profil
co mám na tomto špatně?? Otevře se mi to na celou stránku a nikoly ve velikosti jakou jsem udal..
  <SCRIPT language="JavaScript" type="text/javascript">
  var x = <? echo $gid ;?>;
  okno = window.open("./visp.php?rid="+x , "name"+x [,"_blank", "width=500,height=300" , "toolbar=no,location=no,directories=no,status=no,scrollbars=yes,menubar=no,resizable=yes,left=0,top=0"] ); 
  </SCRIPT>
  


když dám "name"+x+ tak se mi to otevře v záložce, ale neotevře se podle nastavení _blank ani velikost... atd? proč??
SwimX
Profil
Jack06
okno = window.open("./visp.php?rid="+x , "name"+x, ["_blank", "width=500,height=300" , "toolbar=no,location=no,directories=no,status=no,scrollbars=yes,menubar=no,resizable=yes,left=0,top=0"] );
Jack06
Profil
diky moc :-)
Jack06
Profil
panhuhu
Když dám podmínku :

<SCRIPT language="JavaScript" type="text/javascript">
  var x = <? echo $gid ;?>;
if (okno.closed) okno = window.open( URL, nazev okna [ ,dalsi parametry ] );
</SCRIPT>

tak se mi neotevře.. A kdyby tak pozná to z této podmínky, že ještě ohno nebylo otevřené?
SwimX
Profil
Jack06
ta táž chyba.
URL, nazev okna [ ,dalsi parametry ] - obráceně

A kdyby tak pozná to z této podmínky, že ještě ohno nebylo otevřené?
ne. Otevře, pokud už jednu není (ne nebylo -> to bys musel při 1. otevření si někam uložit třeba true, a pak testovat tu proměnnou jesti už náhodou není true)
Jack06
Profil
SwimX
A nevíš jak to udělat?? Já zkouším, ale jakmile napíšu podmínku, tak mi to prostě nic neudělá.. S JS se učím takže zatím moc nevím jak kde a co... A hlavně když udělám chybu tak kde.

Předem díky
SwimX
Profil
Jack06
já se JS taky moc nevěnuju. mám ho jenom jako kontrolu formuláře, aby uživatel nemusel pořád posílat dotazy na servr.
ale koukni třeba sem: http://interval.cz/clanky/ohleduplne-otevirani-novych-oken-s-javascriptem/
Jack06
Profil
SwimX
Mno fajn.. to ale pokud vidím reaguje na informace po kliknutí na odkaz s onclick..

For all:
Nevíte jak to udělat aby to bylo prostě jaké kód kterej probehne když ho dám na stránku??

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0