Autor Zpráva
sedkooo
Profil
Zdravim, potreboval by som poradit so scrollovanim divu. Presnejsie aby sa jeho obsah scrolloval dole a hore a stale dokola az kym uzivatel na neho neukaze mysou, vtedy by zastal a ked mysou odide znovu bude scrollovat. Som v javascripte novacik, zatial sa mi podarilo najst toto:
function pageScroll() 
	{
    	window.scrollBy(0,1); // horizontal and vertical scroll increments
    	scrolldelay = setTimeout('pageScroll()',100); // scrolls every 100 milliseconds
	}


cize scrolluje cela stranka cez scrollBy, da sa take nieco aj na div, kde by sa dala nastavit rychlost pohybu? Dakujem velmi pekne.
Chamurappi
Profil
Reaguji na sedkooo:
Také mi dlouho vrtalo hlavou, proč metody „scrollTo“ a „scrollBy“ nemají všechny elementy schopné mít posuvník. Považoval jsem to za další z mnoha nedomyšleností ve světě webdesignu.
Pak jsem ale před dvěma týdny zjistil, že jde ve všech dnešních prohlížečích nastavovat vlastnosti „scrollLeft“ a „scrollTop“, které se běžně používají jen ke zjišťování odrolované pozice. Zaradoval jsem se a nyní jsi mi poskytl možnost tuto vědomost poprvé rozumně využít.

Takže:
function pageScroll()
{
  document.getElementById("ídéčko").scrollTop += 1;
  var scrolldelay = setTimeout(pageScroll, 100);
}
sedkooo
Profil
Nejko mi to nefunguje. Robim to spravne? Do head som vlozil ten javascript, potom do <body onload="pageScroll()"> potom ide <div id="divid">, ale nic sa nestane...
Chamurappi
Profil
Reaguji na sedkooo:
Ukaž.
sedkooo
Profil
http://sedkooo.szm.sk/test.html
sedkooo
Profil
http://sedkooo.szm.sk/test.html
Chamurappi
Profil
Reaguji na sedkooo:
Tvůj <div> nemá posuvník, nastav mu výšku a overflow: auto.
sedkooo
Profil
Dakujem Chamurappi to je to co som chcel. Ale viem asi som trochu narocny, ale neslo by to bez toho posuvniku, aby ho nebolo vidiet. A, ze by sa to hybalo najpr dole a ked to pride uplne na spodok tak to pojde zase hore, a takto stale dokolecka? Dakujem :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0