Autor Zpráva
Bubla
Profil *
ahoj vsem.

prosim může mi někdo poradit

doslova "sesmolil " sem si stránky www ze kterých by asi větsina z vás omdlela! :-)
nicméně přesně plnily svůj učel
tyto stránky navstěvuju denne kvůli kontrole o přiítupu.
včera se mi stalo že při přístupu mi tyto www zablokoval NOD32 stím že stránky obsahuji virus
(JS/trojan.clicker.agent.NAC) vůbec nechápu jak se to tam dostalo. na 99% nikdo nezná přístupové jmeno a heslo.
přepsal sem tedy index.htm ze zálohy a bylo to v pořádku. dnes je to tam zase!!!
muže mi někdo poradit jak se tomuto dá zabránit???
dik Bubla.
Nox
Profil
1) nahrát soubory znovu na web
2) změnit si heslo k ftp
3) na péčko lézt nejlépe v anonymních režimech ;) (má třeba Chrome) a neklikat na každou blbost, pravidelně odvšivovat pc atd.
Bubla
Profil *
to jsem zapoměl napsat ze po přepsani index.htm jsem jmeno a heslo zmenil.
jinak tedy opravdu nejsem uživatel ktery by klikal na kde co
pc.jede non stop a kontrola se provadi denně
Bubla
Profil *
mozna jsem mel jeste napsat ze v tom index.htm na webu byl jakysi silený -mnou nezadaný JS kód.
Thalia
Profil
Taky je dobré nenechávat heslo uložené v ftp klientovi. Nějaká havěť v tvém pc může konfigurační soubory posbírat, odeslat a zavirování stránek je na světě.
Thalia
Profil
mozna jsem mel jeste napsat ze v tom index.htm na webu byl jakysi silený -mnou nezadaný JS kód
Koukni se, odkud byl poslední ftp přístup, když zjistíš, že je v kódu něco, co tam nemá být. Na 99,9% to bude přístup z nějaké zajímavé destinace. Setkávám se s tím v poslední době docela často. A důvodem je nejčastěji právě uložené heslo.
bohyn
Profil
Bubla
Utok taky nemusi byt z venku, ale zevnitr hostingu. Pri slabem zabezpeceni serveru muze jiny uzivatel (hacker) ziskat pristup k ostatnim uctum danem serveru. Doporucuji kontaktovat hosting a nechat proverit (nebo si nechat poslat) log FTP (SSH, WebDAV atd.) pristupu k tvemu uctu. Pokud se tam nic nenajde je pravdepodobne ze utok prisel zevnitr serveru.
Bubla
Profil *
na ftp přistupuji z total commanderu (pravda heslo je ulozene)
a jak zjistit odkud byl proveden pristup tedy naprosto netuším.
mohl bys poratit?
Thalia
Profil
Poslední přístup může být vidět v logu ftp. V TC poklikej na políčko vedle tlačítka Odpojit a hledej řádek:
Last login on 2009-02-22 19:46:42 from xxx.xxx.xxx.xxx
Bubla
Profil *
Poslední přístup může být vidět v logu ftp. V TC poklikej na políčko vedle tlačítka Odpojit a hledej řádek:
Last login on 2009-02-22 19:46:42 from xxx.xxx.xxx.xxx
pls mohl by ses mi ozvat na icq 161010268 ???
Misty
Profil
kde v total commanderu je log na připojení na ftp?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0