Autor Zpráva
mac
Profil
Nemate prosim nejake tipy, jak resit problem se "zasekavajici se" prezentaci (slideshow)?

Zjednodusene receno, vyrobil jsem nekolik www stranek, ktere pomoci http-equiv='refresh' vytvori slideshow. Vse funguje dokud se nebjevi nejaky sitovy problem. Pak se bud nova stranka nenahraje (a zustane zobrazena aktualni) nebo se objevi chyba (to jsem castecne eliminoval upravou jisteho JS souboru, ktery je soucasti firefoxe. Misto chybove stranky se provede reload).

Jak z toho ven? :-))) Nejaky JS, ktery se bude snazit refresh periodicky provadet? (Aby to nebylo tak jednoduche - nekdy se stane, ze se nahraje jen cast stranky.)
Str4wberry
Profil
Nešlo by mít jednu „dlouhou“ stránku, ze které by JavaScript vždy ukázal jen kousek… a potom další kousek…?
mac
Profil
Asi by to slo, i kdyz uplne idealni to neni. Rad bych obcas zobrazoval "dynamicke" informace. A rad bych, aby se pripadna zmena v obsahu stranek projevila automaticky. (Jinak pro eliminaci "kousnuti" zatim pouzivam restart firefoxu kazdou hodinu :-) )
Joker
Profil
Pak by šlo Str4wberryho radu trochu modifikovat a použít AJAX.
Zobrazí se první stránka, mezitím si Javascript ze serveru dotáhne druhou, atd. Samozřejmě při ztrátě spojení nepůjde pokračovat, ale alespoň tu situaci půjde v tom Javascriptu detekovat a nějak na ni reagovat (může zobrazit nějaký preloader do doby, než bude stránka načtena, případně i poslat nový požadavek.)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0