Autor Zpráva
Rob
Profil
Něco stahuju, tak mám čas a zajímala by mě ještě jedna věc. Vím, že lze zablokovat zobrazení zdrojového kódu a zablokovat pravé tlačítko. Ale nevím jak. Tušíte někdo??
Meleme
Profil
IMHO zdrojový kód zablokovat nelze.
zakázání pravého tlačítka najdeš na http://www.jakpsatweb.cz/javascript/priklady/prave-tlacitko-zakaz.html nebo http://www.jakpsatweb.cz/javascript/priklady/prave-tlacitko.html
Rob
Profil
Meleme
ajo, vždyť tam jsem to našel původně. Já vím, že jsem to někde viděl, ale nevzpomněl jsem si kde. Takže díky za tip.

A ten zdrojový dód blonout jde. Už jsem na asi na dvou stránkách viděl. Pokud jsme se nepochopili, tak to myslím takhle: V IE, horní lišta, Zobrazit, Zdrojový kód a nic se nestane. Opravdu jsem to už viděl, ale nevím jak to udělat.
Meleme
Profil
Hmm, Yuhů o tomhle někde psal, ale ve smyslu, že to je chyba MSIE, že většinou stačí refreshnout stránku a kód se zobrazí. Jestli to fakt nějak jde, tak o tom nevím
peta
Profil *
Rob
To jsem videl aj ja, ale keska, notepad, otevrit soubor vyjde stejne :)

Videl jsem heslovani pomoci skryteho obrazku.
JS + www zaheslovani
http://tvorba-www.bravepages.com/js/azjavascript.htm
http://tvorba-www.bravepages.com/js/azjava67.htm

Skutecne kodovani stranky lze provest pouze javou (java Applet), ale to je tez nespolehlive, kdyz mas dekodovaci algoritmus na disku :)
Anonymní
Profil *
když už by se podařilo přesvědčit všechny prohlížeče aby nezobrazovaly zdrojový kód a neukládaly stránku, stále půjde poslat žádost o soubor se stránkou přímo serveru. Mohli byste mi někdo vysvětlit k čemu zakazovat zobrazení zdrojáku? Proč potom nezakázat přímo celou stránku?
Rob
Profil
Je pravda, že o praktickém využití lze velmi pochybovat, ale mě to prostě zajímá a nikde netvrdím, že bych to i použil. Ale jinak nemohu než souhlasit. Je to více méně k ničemu.
Anonymní
Profil *
no asi by se muselo nějak schovat menu, z kterého se kód zobrazuje nebo na tu akci naroubovat nějakou jinou funkci, ale to už by byl zásah nějakého viru spuštěného ze stránek do prohlížeče. Nebo by stránka musela být nějak zkompilovaná.
Je to podobné jako vysílat něco v rádiu a přitom chtít aby to lidé nemohli nahrát.
peta
Profil *
Polozme si otazku, proc to vubec delat?
JS byl navrzen tak, aby byl free a mel kod pristupny. Komu se to nelibi, pouzije JAVU, PHP, ASP, CGI, ...
Proc nicit tak dobrou free vec nejakym zakazovanim.
Nevim to jiste, ale JS podleha GPL, coz znamena, ze to zakazovani ani nesmis provadet, jinak porusujes licenci. Viz linuxy.
Rob
Profil
Anonym
to se dělá pomocí otevírání nového okna, ale to lze obejít kliknutím na pravé tlačítko a když ho zakážeme tak to lze také obejít.

Pro ostatní hezká ukázečka
Při psaní předchozího jsem si vzpomněl na jednu hezkou věcičku co jsem nedávno dělal. Koukněte se na http://sweb.cz/r.oburka. Tam klikněte na to zakázané tlačítko a jen se kochejte. Až se tam objeví to co vás asi vyděsí, tak to nechte být. Za třicet vteřin to zmizne. Jen se koukejte a z legrace si na obou fázích klikněte nebo zmáčkněte něco na klávesnici. Je to možná malinko zdlouhavé a jinak ocením konstruktivní kritiku. Jo a jinde než v IE to asi fungovat nebude.
Charlie
Profil
Rob, radsi nic neblokuj, pokud nechces nastvat navstevnika tvych stranek. Garantuji ti, ze uz nikdy neprijde.
Rob
Profil
Charlie
S tim mohu souhlasit, já se na těch stránkách kde jsem to viděl taky už dlouho neukázal. Ale dělám pro známého stránky pro E-MAIL chess club a tam jsem chtěl pro pár hráčů udělat nějakou javascriptovou registraci. A jakoby na heslo. Ale v PHP se nevyznam a tak jsem si chtěl najít spolehlivý způsob a JavaScriptem a blokovanim zdr. kódu kvůli bezpečnosti. Ale je to jedno, protože od toho sešlo.
Charlie
Profil
A co kdyby nekdo nemel zapnuty JavaScript? To neni moc spolehlive reseni... Ale jestli uz od toho seslo, tak neni co resit.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0