Autor Zpráva
Stepanka
Profil *
Ahoj,

prosím, pomozte mi někdo vytvořit v JS takovou jednoduchou funkci..

Tahám z databáze název a datum. U názvu mám checkbox. Datum zobrazuju v textovém inputu. A teď bych chtěla, aby to fungovalo takto: Pokud zatrhnu checkbox, objeví se textový input s editovatelným datumem. Pokud ho odškrtnu, celý input by měl zmizet. Určitě to bude pro většinu z vás úplná trivialita.

PHP kód vypadá takto:

DOTAZ NA DB
while ($row_vyrobky=mysql_fetch_array($query_vyrobky)) {
		echo '<tr><td><input type="checkbox" name="upozorneni[]" id="x'.$i.'" onclick="ZdeAsiNejakouFunkci"><label for="x'.$i.'">'.$row_vyrobky['nazev'].'</label>';
		if ($row_vyrobky['zivotnost'] != 0) {
			echo '</td><td><input type="text" size="10" name="datum_upozorneni" value="'.$row_vyrobky['zivotnost'].'" id="xy'.$i.'">';
		}
		echo '</td></tr>';
		$i++;
	}


Mám plno pokusů o vytvoření té JS funkce, ale asi to sem kopírovat nebudu, protože už jsem to stokrát předělala, ale nikdy jsem nedosáhla požadovaného výsledku.

Předem moc děkuju za rady.
fdsy
Profil *
document.getElementById('IDCKO').disabled=false
Stepanka
Profil *
fdsy
Díky, tohle znám taky. Už jsem vytvořila něco, co skoro funguje, ale nejde mi to dokončit:

PHP:

$i=1;
	while ($row_vyrobky=mysql_fetch_array($query_vyrobky)) {
		echo '<tr><td><input type="checkbox" name="upozorneni" id="x'.$i.'" onclick="DisablujInput();"><label for="x'.$i.'">'.$row_vyrobky['nazev'].'</label>';
		if ($row_vyrobky['zivotnost'] != 0) {
			echo '</td><td class="left"><span id="xy'.$i.'">'.__UPOZORNIT_DNE__.': <input type="text" size="10" name="datum_upozorneni" value="'.$row_vyrobky['zivotnost'].'" style="text-align:right""></span>';
		}
		echo '</td></tr>';
		$i++;
	}


JS:

function DisablujInput() {
	var a = (document.form_vyrobky.upozorneni.length);
	for (i = 1; i <= a; i++) {
		if (document.getElementById('x'+i).checked == false) {
			document.getElementById('xy'+i).style.display='none';
		}
		if (document.getElementById('x'+i).checked == true) {
			document.getElementById('xy'+i).style.display='inline';
		} 
	}
}


Trochu to funguje, akorát když najedu na stránku, mám checkboxy odškrtnuté a textové inputy viditelné. Měly by být neviditelné. A pak když zaškrtnu a odškrtnu třeba první checkbox, zmizí mi čtvrtý textový input..

Prosím o radu, nemám ráda javascript...
Stepanka
Profil *
Tak už jsem si poradila sama, stačilo malinko překopat ten PHP kód..

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0