Autor Zpráva
Ron
Profil *
Potřeboval bych vytvořit kombinaci html selectboxů, které by načítali obsah pomocí php z mysql tabulky vždy až po vybrání hodnoty z předchozího selectboxu. Ať hledám jak hledám nikde jsem nenašel nějakej tutorial nebo názornej příklad. Můžete mě někdo "nakopnout", jde mi hlavně o javascript, html, php a mysql neni problem. Dík
habendorf
Na základě změny value toho selectu odešleš požadavek, server něco vrátí a to něco vypíšeš do dalšího selectu.
Ron
Profil *
No teoreticky bych to taky věděl, ale co nějaká ukázka? :-)
habendorf
Psal jsi, že „html, php a mysql neni problem“.

Pomocí JS zjistíš jen hodnotu selectu a přesměruješ na php skript, zbytek už nemá s JS co dělat. Pokud bys to tedy nechtěl realizovat AJAXem.
Ron
Profil *
Neznám javascript ani ajax takže nevím pomocí čeho by to šlo realizovat....
Ron
Profil *
tak jsem konečně po dlouhém hledání našel něco funkčního: http://roshanbh.com.np/2008/09/change-textbox-value-dropdown-list-ajax-php.html

...funguje to OK akorát zbejvá poslední maličkost jak do volani javacriptu "onChange" doplnit hodnoty jinych select (inpud) boxu.

<select name="country" onChange="getCurrencyCode('update.php?country='+this.value)">

..nevím jak do toho doplnit např. hodnotu input pole s id="jmeno".
Kajman_
Profil *
<select name="country" onChange="getCurrencyCode('update.php?country='+this.value+'&amp;jmeno='+document.getElementById('jmeno').value)">
Ron
Profil *
Takhle jsem to původně zkoušel, ale nešlo to tak jsem nevěděl čím to je jestli escapovaním nebo chybným odkazovaním. Každopádně problém byl v html entitach "&amp;", po úpravě na "&" už to funguje.

Ještě mě napadá jak se dá předat do selectboxu seznam nových hodnot, které byly vybrané v mysql?
Kajman_
Profil *
třeba
vasSelect.push(new Option ('napis', 'hodnota', false, false));
Kajman_
Profil *
teda
vasSelect.options.push(new Option ('napis', 'hodnota', false, false));
Ron
Profil *
Vubec nevím kam to v uvedeném příkladu mám začlenit ....?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: