Autor Zpráva
Senky
Profil
Zdravim, mam kratucku funkciu, ktora mi nacitava kazdych 5 sekund do div-u jeden subor. Funkcia vyzera takto:
function board(){
   $("#board").load("include/chatbody.php");
   setTimeout("board()", 5000);
}
Pred tym mi to fungovalo, ale na nestastie som vymazal cely subor a musel som ho napisat znova. Mal som tam len 3 funkcie, takze napisat ich nebol problem, ale teraz mi to uz nefunguje. Neviete kde je problem? Dakujem...
Jan Tvrdík
Profil
Senky:
teraz mi to uz nefunguje
A to se projevuje jak? Skončí to na nějaké chybě? Co se stane, když otevřeš soubor include/chatbody.php ručně?
Senky
Profil
Nie, nezobrazi sa mi to, proste je tam biele miesto, a ked si to otvorim rucne, zobrazi sa mi to dobre, mam pocit ze je tam chyba v zaise scrit src, ale mam to takto:
<script src="include/jquery.js"></script>
, takze nechapem kde moze by chyba...
Jan Tvrdík
Profil
Senky:
Zkus si nainstalovat do Firefoxu rozšíření Firebug a kouknout se do JS konzole.
Senky
Profil
Ok, dik, tak ja na to pozriem, ale neviem podla mna to bude v zlom zapise src, alebo bude ten subor nejako poskodeny, lebo ine scripty mi na stranke idu....
srigi
Profil
Nemalo by to byt:
function board(){
   $("#board").html($.load("include/chatbody.php"));
   setTimeout("board()", 5000);
}


Lebo v povodnom zneni nijako obsah suboru neprirazdujes do elementu.
srigi
Profil
A nie chyba je mozno na inom mieste:
function board(){
   $("#board").load("include/chatbody.php");
   setTimeout(board, 5000);
}
Senky
Profil
No nie, tuto funkciu si pamatam presne ako som napisal, vd je jednoducha a bola to moja prva funkcia s jQuery, takze som bol rad ze funguje.....cize v tom asi chyba nebude...
Senky
Profil
No a uz to funguje. Problem sm nasiel cez Firebug (Jan Tvrdík naozaj dakujem za radu). Mal som jednu zle napisanu funkciu ktora vsetko kazila a ked som ju vymazal vsetko zrazu zacalo slapat ako ma, takze dakujem vsetkym...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0