Autor Zpráva
Lahvic
Profil *
Ahoj, mám takový problémek s Explorerem. Chtěl bych pomocí select seznamu vytvořit volbu písma a přes Javascript jí posílat do textového pole pod seznamem. Zvolil jsem funkci Onclick. Ta funguje bez problémů v Opeře, Mozille (Firefox i SeaMonkey), Netscape i Safari, Explorer to však ignoruje. Ten by reagoval na funkci Onchange.

Problém je, že nevím jak dostat hodnotu Option value="" do toho onchange. Něvíte někdo prosím co s tím ??

<script type="text/javascript">
function Text(what)
{
  document.forms.comment.prispevek.focus();
  document.forms.comment.prispevek.value=document.forms.comment.prispevek.value+what;
}
</script>
<form name="comment" action="<?php echo $_SERVER['PHP_SELF']; ?>" method="post">
<select name="pismo" onchange="">
<option onclick="Text('[verdana][/verdana]')" value="[verdana][/verdana]">Verdana</option>
<option onclick="Text('[times][/times]')" value="[times][/times]">Times New Roman</option>
<option onclick="Text('[tahoma][/tahoma]')" value="[tahoma][/tahoma]">Tahoma</option>
<option onclick="Text('[arial][/arial]')" value="[arial][/arial]">Arial</option>
</select>
<textarea cols="30" rows="5" name="prispevek"><?php if (isset($_POST['prispevek'])) echo $_POST['prispevek'] ; ?></textarea>
</form>


Děkuju !!!
Kajman_
Profil *
Nepomůže místo onclicku

<select name="pismo" onchange="Text(this.options[this.selectedIndex].value)">
Lahvic
Profil *
Kajmane děkuju moc !!! To jsem přesně potřeboval, funguje to bezvadně.

Ještě jednou DÍKY DÍKY !!!

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0