Autor Zpráva
Casper
Profil
Dobrý den, potřeboval bych zkontrolovat zda input typu radio byl zaškrtnut a podle toho zobrazit jiný input, snažil jsem se řešit následujícím způsoben, obvšem nefunguje jak má, nevíte kde je chyba nebo jak jinak to řešit? (kód jsem ořezal o vše [snad] nepotřebné)

<form name="upload_souboru">
<input type="radio" name="nazev_obrazku" value="vlastni"> 
<input type="text"   name="nazev_obrazku_vlastni" style="display:none;" onload="if(document.forms.upload_souboru.nazev_obrazku.value == 'vlastni'){this.style.display = 'block'}">
</form>


předem díky
Str4wberry
Profil
Na to bych šel jinak. Vyrob si funkci, která podle argumentu bude zobrazovat/skývat jiný <input>. A přidej si <input type=checkbox>, který při onChange bude volat tu funkci a předá jí hodnotu „this.checked“.
Casper
Profil
Str4wberry:
hehe :) přesně tak to mám řešeno, potřeboval jsem to vyřešit tak jak jsem psal kvůli tomu, že pokud uživatel odeslal formulář se špatnými hodnotami, php vrátilo chybu a veškeré zobrazení i checked se vrátilo do default, checked sem vyřešil pomocí php aby se vracelo tak jak bylo nastavené, ale zobrazení oněch inputů jsem (ani vlastně nevím proč) chtěl řešit přes JS, ovšem ted mi dochází, že vůbec není nutné používat JS, vyřeším to přes php. Ale díky za snahu

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0