Autor Zpráva
Mezerník
Profil *
Zdravím.
Je nějaký způsob, jak po odeslání formuláře zobrazovat pomocí AJAXu aktuálně probíhající akci?
Například Ověřuji emailovou adresu.., Registruji účet... nebo třeba Ověřuji složitost hesel apod.
Musím to udělat tak, že vytvořím několik php skriptů které budou jednotlivé kroky provádět a po dokončení jednoho toku dat v AJAXu změnit text anebo to jde jednodušeji?
Díky,
Mezerník
Joker
Profil
Mezerník
Ty popsané aktivity obvykle netrvají tak dlouho, aby vůbec mělo smysl se tím zabývat- když celý skript proběhne třeba za půl sekundy, asi je nesmyslné vypisovat jednotlivé kroky.

Pokud by to byla nějaká delší činnost... ale to spíš třeba e-shop: objednávka čeká na zpracování, ověřování platby, příprava zboží, zboží odesláno... nebo něco takového- tak by byla fáze zpracování vždycky uložená v databázi a skript by se tam podíval.
Mezerník
Profil *
Joker
Samozřejmě jsem uvedl jen příklad. Díky :)
*Lock*
srigi
Profil
Mezerník
To nie je najmensi problem. XmlHttp objekt pocas AJAXoveho requestu prechadza 4-mi stavmi. Na kazdy stav mozes napisat handler, ktory bude manipulovat s DOM.

Pri overovani sily hesla, posielaj AJAX rq na server pri udalosti onKeyDown nad elementom policka. Silu over pomocou PHP pomocou kniznice cr.ack.lib (nazov bez bodiek) a posielaj spat naformatovanu odpoved.
Mezerník
Profil *
Dva problémy.
- Server není můj - nemůžu si tu knihovnu nainstalovat
- Neumim psat handlery
srigi
Profil
Mezerník
Handler je v tomto pripade obycajna (moze byt aj anonymna) funkcia, ktora sa vola zo switchu (alebo IF {} ELSEIF {} ELSE).

ad hesla, ako si ich kcel overovat? BTW tak sa mi zda, ze cr.ack.lib je dostupna aj ako ciste PHP skripty.
Mezerník
Profil *
srigi
Možné to je, ale nikde jsem to nenašel jako PHP skript

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0