Autor Zpráva
Tomasds
Profil
Právě jsem strávil hodinu a půl tím, že jsem hledal postup, jak v js spočítat prvky pole objektů.

Mám toto
<input type="radio" name="huluvu[54]">
<input type="radio" name="huluvu[271]">


A chci spočítat všechny ty prvky, které se jmenují huluvu[něco].
Jde to vůbec? Ve svém zoufalství jsem se vzpomněl i na jistého js démona .. ale ani na jeho webu jsem nepochodil.
jogurt
Profil
Pocet prvku pole se ziskava huluvu.length. V tvojem pripade to ale bude vzdycky 1, protoze radiobutton se da vybrat pouze jeden.
jogurt
Profil
Omlouvam se, to co jsem napsal je blbost:-) Poplet jsem to s PHP. Ted abych vymyslel jak spocitat ty elementy... Tady asi bude problem, ze pod "huluvu" neni nejake pole stejne pojmenovanych prvku. Ale najak to urcite jde...
jogurt
Profil
Proc vlastne davas nazev radiobuttonu jako pole? To se preci dela u checkboxu. U radiobuttonu se dava hodnota do value="".
Tomasds
Profil
No to je asi pravda, už z toho blbnu. Mám prostě tabulku, v řádcích pár inputů. Potřebuju spočítat řádky, kde je něco vybráno a když je jich víc než 1, tak zobrazit radio, abych jeden z těch řádků, kde je hodnota, mohl označit za hlavní. Můžu se chytit existence radia (dohrávám to ajaxem) nebo hodnoty v selectu.

Plácám se v tom moc dlouho, tenhle dotaz ztrácí na přehlednosti, omlouvám se.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Tomasds:
Z hlediska prohlížeče není mezi uvedenými <input>y žádná spojitost. Odeslané hodnoty se jeví jako pole jen v PHP.
Asi ti nezbyde, než projít všechny <input>y a zapsat si čárku za každý, jehož name.substr(0, 6) == "huluvu".
AM_
Profil
a proč to nemáš
<input type="radio" name="huluvu" value="54">Položka 54 bude hlavní<br>
<input type="radio" name="huluvu" value="271">Položka 271 bude hlavní
Tomasds
Profil
AM_
No to je fakt. V noci už jsem na to opravdu moc neviděl.
Přesto tam mám pár problémů, se kterými asi nehnu a zkušenější javascriptař by jistě uměl poradit. Jde o dynamické dohrávání objektů .. to jsem v zásadě zvládl, ale plácám se v jejich identifikaci. Kdyby někdo mohl poradit přes icq 468057554, budu rád, vezme si to tak čtvrt hodiny. Popsal bych to tady, ale vidět to naživo bude určitě lepší. A link sem dávat nechci, je to administrátorská sekce webu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0