Autor Zpráva
merttin
Profil
Hola,
prosim o pomoc s kouskem kodu. Mam script na nacitani obsahu XML a v IE mi funguje naprosto bez problemu, ale Firefox to nejak nezvlada. Prohledal jsem internet, ale nasel jsem jen nejake zakladni modifikace, ktere jsem na kod pouzil, ale stejne zadny dobry vysledek ...

Tady je zkraceny kod, ale podstatne tam samozrejme je a nefunguje :)
<script language="javascript">
	if (document.implementation && document.implementation.createDocument)
	{
		var xmlDoc5 = document.implementation.createDocument("", "", null);
		xmlDoc5.async=false;
		xmlDoc5.load("xmlsoubor");
		var nodes=xmlDoc5.documentElement.getElementsByTagName("neco");
		alert(nodes.length); // vysledek je 0 :( pritom by melo byt 1 ... zkousel jsem vselijake zmeny v kodu, ale beze zmeny (pouze k horsimu :))
	}
	else if (window.ActiveXObject)
	{
		var xmlDoc4 = new ActiveXObject("Microsoft.XMLDOM");
		xmlDoc4.async="false";
		xmlDoc4.load('xmlsoubor');
		var xmlObj4=xmlDoc4.documentElement;
		document.write(xmlObj4.childNodes(0).nodeValue); // vysledek: Nejaka polozka 1
 	}	  </script>


XML soubor:
<neco>Nejaka polozka 1</neco><neco2>Nejaka polozka 2</neco2>


Vidite v tom nejakou blbustku? :)
Diky za kazdy napad ...
LuBoss
Profil *
Nazdarek skus ten xml subor pomenovat namiesto "xmlsoubor" na "xmlsoubor.xml" ;-)
Mike_
Profil *
merttin
taky by nebylo od veci mit well-formed xml soubor, ne jenom 2 elementy vedle sebe
LuBoss
Profil *
No to je pravda, to som si ani nevsimol, ze nie je well-formed. Snad len doplnim, ze aby ten subor bol well-formed musi mat nejaky korenovy element, popripade xml prolog, ten je tusim volitelny.
merttin
Profil
Hoj,
xml soubor se samozrejme v kodu xmlsoubor nejmenuje :D mam tam odkaz na existujici xml soubor. Po pridani korenoveho elementu a poupravenim kodu podle nejakeho tutorialu jsem to uz rozchodil. Chyba pry byla v tom, ze firefox ma problemy s whiteSpaces v Xmldokumentu (dost mi pomohl Firebug - plugin do mozzily) a misto getElementsByTagName jsem pouzil cyklus s podminkou pokud se nazev elementu rovna #text (whiteSpace), tak element vynechava, cimz zbydou jen opravdove elementy a vse pak fungovalo jak ma. Mozna existuje efektnejsi reseni, ale ja zadne nenasel. Kazdopadne diky za help :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0