Autor Zpráva
Sylar
Zdravím,
potřeboval bych poradit, nějak nakopnout, jak udělat pomocí JS zobrazení stavu uploadovaného souboru na server. Např zde to mají vyjádřeno procentuelně a postupně se dobíráme až ke 100%. Já bych rád něco podobného, nemusí to být přesně takové ... mohl by mi někdo poradit ? nechci hotový kód, jen poradit co a jak ...
peta
Ne, toto nelze udelat. Aspon ne spolehlive.

Je mozne pres JS activeX sledovat stav odesilani, ale funguje to jen v IE. A navic je to stav odesilani. Server sice posle odezvu, ze prijal, ale kdo vi kdy a zda to activeX sleduje.

Je mozne sledovat velikost souboru v PHP tmp, ale musi to byt na serveru povolene. Defaultne to byva zakazane, myslim, z bezpecnosti.

Je mozne sledovat ukonceni uploadu, ale tim zjistis pouze stav 100%. Ale kdyz si odesles testovaci soubor a odectes si cas, pak muzes urcit rychlost a pres JS sledovat cas od pocatku odeslani. Coz je priblizna hodnota, ktera se muze menit.

Je mozne posilat pres FTP, ale server musi mit povolene socket funkce, ktere jsou tez z hlediska bezpecnosti nezadouci povolovat.

Mam firefox, na te strance mi pri posilani 1kb souboru naskocilo 0% pak 1% a pak mi to prebliklo na formular asi k odeslani mailu. Tak si nepredstavuji upload souboru. Asi mas jiny prohlizec, kde to funguje jinak.
Sylar
peta
chmm chmm tak to tedy nevím jak to vyřešit ... všechny tyhle věci se mi zdají trochu moc komplikované na to co mají dělat ...

nene mám taky FF 3ku. To bude asi tím, žes nahrával malinkatý soubor, tam se totakhle projeví ale pokud bys nahrával např. 100MB tak ti to bude skákat po procentech. Nebo aspon u mě se to tak děje.
Sylar
vyřeším to animovaným gifem ... uživatel nebude nervózní že se nic neděje a já nebudu muset dělat jednu z těhle opičáren, ale i tak díky za info peta :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: