| Autor | Zpráva | ||
|---|---|---|---|
| hum4n01d Profil * |
#1 · Zasláno: 3. 5. 2009, 18:09:47
Ahojte, na svojom webe by som potreboval po nejakych intervaloch neustale nacitatavat urcitu cast, resp. PHP script. To uz mam vyriesene, len problem je v tom, ze ak dany script nacitam do nejakeho divu, tak ten nepozna ziadne php premenne, vratane napr. $_SESSION[].
Dost by mi pomohlo, keby sa dali hodnoty premennych preniest do pozadovaneho scriptu. Tu je moj zdrojak, ktory nacitava po intervale neustale dookola php subor, do divu s id test.
var xmlhttp = false;
//IE?
try {
//If the Javascript version is greater than 5.
xmlhttp = new ActiveXObject("Msxml2.XMLHTTP");
}
catch (e) {
//ked nie je, nahodi starsi active x objekt
try {
//ak IE
xmlhttp = new ActiveXObject("Microsoft.XMLHTTP");
}
catch (E) {
xmlhttp = false;
}
}
//ak nie je IE, vytvori sa JS instancia objektu
if (!xmlhttp && typeof XMLHttpRequest != 'undefined') {
xmlhttp = new XMLHttpRequest();
}
function makerequest(serverPage, objID) {
var obj = document.getElementById(objID);
xmlhttp.open("GET", serverPage);
xmlhttp.onreadystatechange = function() {
if (xmlhttp.readyState == 4 && xmlhttp.status == 200) {
obj.innerHTML = xmlhttp.responseText;
}
}
xmlhttp.send(null);
setTimeout("makerequest('subor.php', test')", 3000);
}
<body onload="makerequest ('subor.php',test')">
<div id="test"></div>
</body>
// kazde 3 sekundy sa subor.php nacita, no nepozna ziadne premenne pouzivane do teraz, ako ich tam "preniest"? Neviem ci sa to robi tymto sposobom, v ajaxe som uplny analfabet, vidim ho dnes druhy krat, neviete daco zmenit, aby to fungovalo alebo aspon dat nejaky iny navrh? |
||
| Leopik 2x Profil |
#2 · Zasláno: 3. 5. 2009, 18:16:27 · Upravil/a: Leopik 2x
s AJAXOM tiez velmi nerobim ale skusil by som subor.php?a=b
|
||
| hum4n01d Profil * |
#3 · Zasláno: 4. 5. 2009, 12:41:20
dakujem, som ja teda tupec, ze ma to nenapadlo :-D
|
||
|
Časová prodleva: 17 let
|
|||
0