Autor Zpráva
Telecastro
Profil *
Ahoj vsichni, resim problem, jak pomoci javascriptu zmenit titulek okna (to co je v dokumentu mezi tagy <title></title>. vlastnost document.title je udajne jen read-only, takze zrejme nejde menit...Diky.
Oswald
Profil
A co Ti brání v tom, si to vyzkoušet? :-)

Dej si do políčka s adresou tohle
javascript:void(document.title='novy titulek')

, odentruj, a uvidíš, že to jde.
Fred
Profil
Oswald To je super :-) , tohle se bude hodit na hraní díky.
javascript:void(document.body.style.background='blue')
Telecastro
Profil *
Oswalde, diky za odpoved, ale co jsi myslel "polickem s adresou" ? To co potrebuju je menit nazev (title) dokumentu - z jinyho dokumentu dynamicky javascriptem vygeneruju stranku s fotkou a chci, aby se mi v tom dokumentu uz jen menily fotky a s nima i nazev toho okna. Predstav si to jako fotoalbum, kdy kliknutim na odkazy v jednom dokumentu si prohlizim fotky zobrazeny v druhym okne bez toolbaru atd. Zmenit tu fotku na dalsi aktualni umim, ale jeste potrebuju mit nahore v modry liste nazev prave otevreny fotky,a to nevim jak udelat, document.title='novy nazev' nefunguje zrejme protoze je read only. Diky za kazdou radu, v Javascriptu jsem zacatecnikem :-)
Fred
Profil
Telecastro Máš to někde online?
Telecastro
Profil *
Online to nikde nemam a ani to neplanuju.
Oswald
Profil
ale co jsi myslel "polickem s adresou" ?

Jenom jsem Ti chtěl ukázat, jak je v JavaScriptu snadné si cokoliv ověřit. Stačí totiž napsat do adresy javascript: a nějaký JS kód a ten se normálně vykoná * (teda snad kromě Konqueroru). Takhle jsou udělány všechny bookmaklety.

No a právě pomocí javascript:void(document.title='novy titulek') jsi si mohl ověřit, že document.title není jen pro čtení a titulek okna jde normálně změnit :-)


* Má to ale jednu "zvláštnost" - pokud poslední výraz vrací nějakou hodnotu, tak se jí přepíše aktuální stránka, proto je tam operátor void, který zajistí, že vrácená hodnota bude undefined, proto se stránka nepřepíše.
Telecastro
Profil *
Oswalde,
diky, uz jsem to rozchodil, problem byl v odkazu na to spravny okno :-), chyba zacazecniku :-).
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0