Autor Zpráva
Kreeg
Profil *
Dobrý den, slyšel jsem že Rune Scape (www.runescape.com) je programovaní v Java Skriptu. Netuši jsem že by se v JS dala naprogramovat hra. V java skriptu umím. Ale používal jsem ho jako doplněk k html. Ale teď jsem se rozhodl že bych něco málo skusil... pokud to tteda jde.
Měl bych pár otázek:
1) Jak vložit javaskriptem na stránku 3D model ?
2) Jak udělat okínko (scénu) hry neboli rám ?
3) Jak by šel vytvořit systém Peer to peer ? (Odesílání dat z klienta do klienta)
4) Existují nějaké tutoryály které tohle řešily ?
Nox
Profil
Kreeg
http://en.wikipedia.org/wiki/Rune_scape ;)

Ne JavaScript, ale Java...pekelný rozdíl...

Tutoriál je s měkkým i
Kreeg
Profil *
Aha o javě nic nevím... je to složitý jazyk ? Vyplatí se učit ? Je složitější než OOP jazyk Action Script ?
imploder
Profil
Kreeg
Java je čistě objektový (oproti např. C++, kde se OOP a procedurální programování dá podle potřeby kombinovat) a je určitým způsobem specifický tím, že běží na Java virtual machine - tedy jakémsi programu simulujícímu počítač, který javový program abstrahuje od konkrétní architektury. Protože tenhle virtual machine (vyrábí ho firma Sun) existuje pro různé OS a platformy, jsou javové programy multiplatformní - stejný program poběží na Winodowsu i na Linuxu, i např. na Macu a podobných věcech. Což je určitá výhoda. V Javě se vyvíjí i na mobily a na zařízení jako např. Android.

Takže Java určitě využití má. Víc ti k tomu neřeknu, sám Javu neumím.
avaster
Profil
JAVA je dost zlozita
a action script je vo flashi a cele to je uplne ine ako bezne programovacie jazyky

a java je urcite zlozitejsia hlavne ak chces pracovat s 3D grafikou.. a na hre runescape urcite nepracoval iba jeden clovek..to aby sa zblaznil..

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0