Autor Zpráva
pito
Profil
Zdravím,

Chtěl bych se zeptat jak bych udělal když mám několik puntíku(radio) a chtěl bych aby když někdo klikne na jeden z těch puntíku tak aby se zabarvil.
klema
Profil
Řešení třeba tady.
pito
Profil
Ale ne tak jak to je tady „tady“ Ja chci když na to kliknu tak až potom se to zabarví.
peta
Profil
pito
To udelas tak ze si ten kod upravis.
Treba ve spolupraci s priklady na jakpsatweb.cz - javascript - priklady

Kdo nic nedela, nic nezkazi, ze? Pito je linej?
pito
Profil
nejsem linej,ale ja javascriptu nerozumim uplne dobre vis?
Witus
Profil *
Je plno možností. Jenom co chceš zabarvit - text? Pozadí textu, barvu textu? A mimochodem také záleží na tom, kolik těch radio tlačítek máš.

<script type="text/javascript">
function odbarvit_cudliky() {
counter=0;
while(counter<document.getElementsByName("skupina_cudliku").length){
document.getElementsByName("skupina_cudliku")[counter].style.backgroundColor="#FFFFFF";
//tohle je bílá, stačí nahradit barvou shodnou s tvým pozadím
document.getElementsByName("skupina_cudliku")[counter].style.color="#000000";
//tohle je černá, stačí nahradit barvou, kterou chceš mít pro text u čudlíků.
counter++;
}
}
</script>

<input id="čudlík1" onclick="odbarvit_cudliky();this.style.color='//požadovaná barva textu u označeného čudlíku';this.style.backgroundColor='//požadovaná barva pozadí textu u označeného čudlíku';" type="radio" name="skupina_cudliku"/>
<input id="čudlík2" onclick="odbarvit_cudliky();this.style.color='//';this.style.backgroundColor='//';" type="radio" name="skupina_cudliku"/>
<input id="čudlík3" onclick="odbarvit_cudliky();this.style.color='//';this.style.backgroundColor='//';" type="radio" name="skupina_cudliku"/>
<input id="čudlík4" onclick="odbarvit_cudliky();this.style.color='//';this.style.backgroundColor='//';" type="radio" name="skupina_cudliku"/>

Pokud by to nefungovalo, tak se nejspíš musí ty styly definovat přímo u toho labelu, ne u input elementu. V tom případě bych to ještě musel trochu přepsat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0