Autor Zpráva
tomasekkk
Profil *
Ahoj, hledám na google i jinde, ale nedaří se mi najít javascript kód. Mám udělaný script, který mi z databáze tahá cenu za zboží, potřeboval bych udělat takový script, kde se mi po celém načtení stránky teprve zobrazí cena, kterou bych měl v nějaké javascript proměné a místo ceny (do úplného načtení) by se zobrazovala zpráva např. čekejte prosím, načítám cenu z databáze. Prodlevu mám v php pomocí funkce SLEEP, ale pokud lze např. i v javascriptu nastavit prodlevu např. 6 vteřin a po této době by se cena načetla, není problém. Děkuji za případný návod jak na to ... Javascript moc neovládám
fajzen
preštuduj si časovanie v JS
inak môj osobný názor je, že robiť akékoľvek omeškanie na internetovej stránke je zbytočné, priam kontraproduktívne, ak ide o informačnú stránku, a to už nehovorím o prerušení v PHP skripte... mal by si si naozaj rozmyslieť, či to tam naozaj potrebuješ a či tým skôr nestratíš netrpezlivých návštevníkov, ktorí než by mali pár sekúnd počkať, radšej odídu inam ;)
Tomasekkkk
Profil *
fajzen

Ahoj, jde o to, ze to neni primo ESHOP, ale stranky, kde budou ceny z naseho skladu a nechceme, aby konkurence o ktere vime hledela stale na nas web a zjistovala ceny, omezeni pro jejich IP a pro IP ktere nejvice hledaji a mame podezreni, chceme takto "omezovat", právě o to jde ...
fajzen
aha, ok, tak sa pokúsim načrtnúť riešenie:
do tagu doby pôjde niečo takéto:

<body onload="setTimeout('document.getElementById(\'cena\').innerHTML= \'<?php echo $cena; ?>\'', 6*1000);">

toto po načítaní stránky spustí odpočítavanie 6 sekúnd a potom do elementu s id cena vloží nejaký reťazec- v tomto prípade hodnotu PHP premennej $cena, čo bude predstavovať cenu toho produktu...

v elemente s id cena môže byť napríklad:
Cena: <span id="cena">čekejte prosím, načítám cenu z databáze...</span>
Tomasekkkk
Profil *
fajzen

Díky moc, to je přesně ono ;o)
_es
Tomasekkkk
Díky moc, to je přesně ono ;o)

Tá konkurencia si to oneskorenie ľahko zruší.
Čo keď príde na váš web návštevník s vypnutým JavaScriptom?
Možno po nejakej minúte čakania na "načítanie z databázy" to radšej kúpi u tej vašej konkurencie.
Chamurappi
Reaguji na Tomaskkkka:
V dnešní době převládá spíš trend, že obchody dávají všechny informace o zboží do XML, aby si je mohli přebírat vyhledávače zboží. Jakékoliv maskování ceny mi připadá jako cesta špatným směrem.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: