Autor Zpráva
_dodo
Profil
Potreboval by som nejaky javaskript,kt. by som umiestnil na zaciatok tohoto skriptu, ktory by zabezpecil nieco ako alert s tlacitkami ANO alebo ZRUSIT. Pri stlaceni ANO bude php subor dalej vykonavat napr. zmazanie uzivatela, ale v pripade stlacenia ZRUSIT, by sa beh PHP zastavil a zobrazila by sa predchádzajúca obrazovka.

Priklad suboru na zmazanie uzivatela:



<?php

if($_SESSION['userauth'] != 1)
{
  include ('error.php');
  exit();
}

if(($_SESSION['userauth'] and $_SESSION['admin'])== 1) {
if (!isset($men)) $men = $_POST['men'];
if (!isset($priez)) $priez = $_POST['priez'];



include "db.php";
mysql_Connect("$hostName", "$username", "$password");
mysql_query("SET NAMES cp1250");
mysql_select_db("$databaseName") or die ("Nepodarilo se nadviazať spojenie s databázou. Kontaktujte prosím autora!");
$result = mysql_query("DELETE FROM uzivatelia where meno = ('$men') and priezvisko = ('$priez') and login = ('$log')");
if ($result) {echo("<p class=\"potvrdenie\"><h3>Užívateľ s menom: <u>$men $priez</u> bol úšpešne odstránený</h3></p>");
mysql_Close();
echo "<meta http-equiv=\"Refresh\" content=\"1;URL=?ukaz=zoznam_uzivatelov\">";
} 

else echo ("<p class=\"potvrdenie\">Nastala chyba pri spracovaní údajov. Kontaktujte prosím webmastera.</p>");

}
else include ('error2.php');    
?>
panther
Profil
_dodo
Potreboval by som nejaky javaskript,kt. by som umiestnil na zaciatok tohoto skriptu, ktory by zabezpecil nieco ako alert s tlacitkami ANO alebo ZRUSIT
a kde je problém? Nejedná se o alert, nýbrž o „confirm“.
nosko
Profil
http://www.w3schools.com/JS/js_popup.asp => Confirm Box

ale spôsobom ako si to napísal sa to tak jednoducho podľa mňa spraviť nedá, tzn ak kliknem na áno tak sa v PHP vykoná toto a toto, jedine nejaké presmerovanie na základe odpovede

áno = submit.php?klikol=ano
nie = submit.php?klikol=nie

//too late :)
peta
Profil
_dodo
'Pri stlaceni ANO bude php subor dalej vykonavat'
Jaky je rozdil mezi PHP a JS?
Server ma program, ktery umi prelozit PHP kod. Vygeneruje HTML, CSS, JS a posle uzivateli do PC ke zpracovani. Co z toho vyplyva? Ze JS nemuze ovlivnovat to, co uz je vygenerovane a odeslane na serveru. A dco dal z toho vyplyva? Server nema program, ktery by umel zpracovat JS, jen a pouze PHP, pripadne MySQL a pod.

Jak to tedy udelat?
Odeslat serveru novy pozadavek na stranku.
reseni 1, viz nosko a refresh cele stranky
reseni 2 napriklad JS Ajax, ktery odesila na pozadi (chova se to jako bys dal obnovit iframe ve strance)

Jak najit priklady?
google.com

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0