Autor Zpráva
tululum
Profil *
Dobrý den, potřeboval bych poradit s jednou maličkostí.
Doposud jsem programoval v PHP a právě se učím JavaScript. Pracuji na projektu, ktery lze programovat POUZE v javascriptu. Potřebuji ten JavaScript nějak napojit na můj server, odkud by tahal informace (nejideálnější by bylo připojení na libovonlou SQL db (MySQL, LiteSQL..), ale četl jsem, že to nelze). Nezná někdo nějaký způsob, jak připojit JS na server, odkud by nějakým řešitelným způsobem tahal informace? (desítky informací - takže přes nějaké textové soubory opravdu ne!) (nešlo by to třeba nějak AJAXem?)
Díky za každý nápad ;)
tululum
Profil *
poznámka: Při programování nemůžu použít nic jiné než HTML + JavaScript (programuju program do GreaseMonkey)
Mike8748
ciste jenom html+javascript to neudelas nijak

potrebujes serverside jazyk, kterej s tou DB bude komunikovat nejakym zpusobem. nechapu proc bys nemoh pouzit php na strane serveru (to s GM nema nic spolecnyho)
tululum
Profil *
jj tak samozdřejmě na serveru mám nainstalovaný LAMP, takže to není problém. Ale jak připojit JS na server a komunikovat s ním? JS je přece jazyk u klienta, ne na serveru, tak jak ho napojit na server aby s nim rozume komunikoval?
TFSi
AJAX?
Kajman_
Profil *
http://bob.pythonmac.org/archives/2005/12/05/remote-json-jsonp/

Implementované to má tuším i jquery.
tululum
Profil *
No už jsem se naučil AJAX a s tím to teda jde fakt suprově, takže díky :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: