Autor Zpráva
HeWeR
Profil
Zdravím,
mám kód:

$("li a").mouseover(function(){
    ActiveVal = $(this).text();
    $("p").text(ActiveVal);
});


Po najetí na odkaz, se načte jeho hodnota a hodí se mi připraveného odstavce. Prosté.

Problém je, že odstavec má svůj defailtní text. Jmenuje se třeba "Franta".

<p>Franta</p>


Potřebuju, aby se stal Franta zpět Frantou poté, co odjedu myší z odkazu (tedy: na akci $("li a").mouseout)).

Jak na to? :-)
Nox
Profil
a co .hover místo .mouseover ?
HeWeR
Profil
Nox
.hover se zachová stejně a Frantu nemilosrdně přepíše.
_es
Profil
HeWeR
Čo si tak najskôr pozrieť dokumentáciu s funkčnou ukážkou?
HeWeR
Profil
_es
Nerozumím tomu, v čem mi ukázka poradí, jak vyčíst zpět hodnotu, kterou jsem přepsal. Připočítává se pouze jednička k původní hodnotě, jinak se střídají dva předem dané texty.
_es
Profil
HeWeR
Predsa si snáď z toho musíš domyslieť, že máš použiť ešte aj mouseout podľa vzorového kódu a použiť to nejak podľa seba.
Teda si najprv na začiatku scriptu uložiš hodnotu z odstavca, a pri mouseout tou hodnotou zase prepíšeš odstavec.
HeWeR
Profil
_es
Teda si najprv na začiatku scriptu uložiš hodnotu z odstavca, a pri mouseout tou hodnotou zase prepíšeš odstavec.

Jn, to je řešení, ale nelíbí se mi. On to není jeden Franta, ale několik desítek Frantů a ukládat si je všechny do nějákého pole na začátku, pak to z něj sosat a přepisovat je fuj.

Věřím, že existuje nějáké jednodušší a elegantnější řešení. Vždyť tu hodnotu mám pořád v HTML. Chtělo by nějak vymazat z DOMu a načíst znovu…

Predsa si snáď z toho musíš domyslieť (…) a použiť to nejak podľa seba.
Kdybych si to uměl "domyslet" a "použít podle sebe", tak tento topic vůbec neexistuje.
_es
Profil
Vždyť tu hodnotu mám pořád v HTML.
Myslím, že sa bežným spôsobom dá dostať len k tej prepísanej hodnote, takže bez extra uloženia na začiatku to asi nepôjde.

ukládat si je všechny do nějákého pole na začátku, pak to z něj sosat a přepisovat je fuj.
Každému odstavcu môžeš vytvoriť vlastnosť, do ktorej zapíšeš pôvodnú hodnotu toho odstavca a tak to pôjde bez poľa.

jQuery nepoužívam, preto radím len tak všeobecnejšie, možno ti niekto poradí konkrétnejšie.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0