Autor Zpráva
Bohuuus
Profil *
Vím že javascript má cross-domainové omezení, ale také vím že se na to používají různé obcházečky... zajímalo by mě tedy jak na to? Nepotřebuji žádné přepychové odesílání post dat, nebo nic takového, jediné co potřebuji je aby mi ten javascript stáhl zdrojový kód stránky (která je na jiné doméně) jejíž adresu mu zadám..

Budu velmi rád pokud mi někdo poradíte jak na to, hledal sem to sice na googlu ale moc chytrý sem z toho nebyl:)
roberta
Profil
skús sa pohrať s touto stránkou
http://www.dynamicdrive.com/dynamicindex17/ajaxcontent.htm
_es
Profil
Bohuuus
Také veci sú zakázané.
Môžeš stiahnuť aj spustiť cudzí kód JavaScriptu, no nie html kód.
Alebo teda môžeš stiahnuť cudzí html kód ,no zasa k nemu nemáš prístup.
Môžeš stiahnuť aj mať prístup len k html kódu inej stránky na tej istej doméne.
Bohuuus
Profil *
Koukal sem na to, ale je to taky jen pro lokální stránky, dokonce to tam i píšou
Bohuuus
Profil *
_es: Jde to i na jiné doméně, google pro to vytvořil i aplikaci, ale ta je strašně složitá a v novém IE nefunguje, obsahuje i to post odesálání atd atd... pro mě moc přeplácané
Mike8748
Profil
Bohuuus
na svej domene udelas php skriptik, kterymu pres GET predas url stranky kterou chces, skript stranku stahne (treba pomoci file_get_contents) a vypise
pak ajaxem volas svuj skript na vlastni domene
a je po problemu
Bohuuus
Profil *
Mike8748: Toto řešení není bohužel možné použít, stažení se musí provést na straně prohlížeče aby (server by k dané stránce neměl přístup)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Bohuuuse:
stažení se musí provést na straně prohlížeče aby (server by k dané stránce neměl přístup)
Nerozumím, zkus použít nějakou normální větnou konstrukci.
Bohuuus
Profil *
To "aby" tam nemělo bejt. Jednoduše řečeno stránku nemůžu stáhnout na server, protože server k té stránce nemá přístup. Ten má pouze přímo klient protože je přihlášený, proto se požadavek musí provést z prohlížeče
Chamurappi
Profil
Reaguji na Bohuuuse:
Aha, už chápu. Takže třeba já jsem přihlášený tady na této diskusi, přijdu na tvůj web na jiné doméně a ty skriptem zkusíš stáhnout nějakou stránku z této diskuse, třeba tu, která maže příspěvky — to by podle tebe mělo fungovat? Nemyslíš, že by to bylo poněkud nebezpečné?

vím že se na to používají různé obcházečky
Používá se to, co píše Mike8748. Na straně klienta musí být bariéra mezi doménami nepropustná.
Bohuuus
Profil *
Chamurappi: Ano přesně tak, chci lidem krást přihlašovací údaje do banky, číst si jejich emaily atd. Pokud chci takový skript používat musí to samozřejmě být kvůli tomu, abych někoho poškozoval, jiná možnost nepřipadá v úvahu...

Pokud to chceš vědět, tak dělám rozhraní pro stahování statistik ze stránek (konkrétně z webhry, útoky, získaná kořist atp.), jejich uložení a následnou kategorizaci. Momentálně se musí obsah stránky kopírovat ručně myší, což je sice řešení, ale snažím se to udělat pohodlnější cestou, viz můj dotaz..
Chamurappi
Profil
Reaguji na Bohuuuse:
musí to samozřejmě být kvůli tomu, abych někoho poškozoval
Prohlížeč nezná tvé úmysly. I kdybys byl Svatý Bohuuuš, platí pro tebe stejná bezpečnostní politika jako pro nejpodlejšího piráta.
Kdybys měl přístup k tomu webu, ze kterého chceš tahat informace (k jeho serverové části), tak by šlo vyrobit jakýsi tunel, ale jinak jsi bez šance.
Bohuuus
Profil *
Tak sem to zkusil jinak, v internet exploreru jde přímo povolit cross-domain, tak sem to udělal restartoval IE a pořád dotávám acess denied od skriptu což nechápu
Bohuuus
Profil *
Tak už nic problém vyřešen, můžete to tu zamknout nebo něco
Chamurappi
Profil
Reaguji na Bohuuuse:
Prozradíš nám to své řešení?

v internet exploreru jde přímo povolit cross-domain
Jestli si můžeš hrát s nastavením prohlížeče, šlo by zřejmě vyrobit i nějaké rozšíření. Všechny ty odpovědi „nejde“ se týkaly jen skriptů běžících na webové stránce.
jso
Profil *
Většinou se to řeší pomocí vlastního proxy modulu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0