Autor Zpráva
maikii
Profil *
zdar mám tenhle script

<script type="text/javascript">
function editParamOption(paramId)
{
    var option = $("tr:has(#row_" + paramId + ") #id_option :selected");
    var optionVal = option.val();
    if (optionVal == 0 || optionVal == undefined) {
        alert('Nejdříve musíte vybrat hodnotu kterou chcete změnit!');
        return false;
    }

    $("tr:has(#row_" + paramId + ") #id_option").css('border', '1px dotted #FF0000');
    $("tr:has(#row_" + paramId + ") #value_option").val(option.text());
    $("tr:has(#row_" + paramId + ") #Přidat").val('OK');


    return false;
}
</script>


- mám v tabulce dvě buňky jedna s názvem a má id="row_1,2..." id je podle id z DB
- ve vedlejší buňce mám vždy formulář na editaci hodnot přiřazených k tomu řádku

- problém je ten že chci vybrat hodnotu ze select boxu vložit jí do inputu a pak změna css a tlačítka na OK
- script funguje pouze u prvního formuláře v celým výpisu u dalšího to pouze vybere správnou hodnotu ze selectobux a změna css stylu a další scripty se už neprovedou .css('border', '1px dotted #FF0000'); . . jakto ?

:-/ co je špatně? , chyba v těch selectorech ? .. neřekbych když to u prvního řádku jede vše OK

díky moc
maikii
Profil *
hoj tak jsem to testoval a nechápu to ... v dalších formulářích to jede pouze při použití selectoru :selected .. např.
$("tr:has(#row_" + paramId + ") #id_option :selected").css('border', '1px dotted #FF0000');

.. samozřejmě to neudělá to co potřebuji :-/ chci orámovat box a né hodnutu vněm

pokud by jste měli někdo nápad jak zvolit selectory tak takhle nějak vypadá html

<table>
<tr>
<td id="row_1">Test</td>
<td>
<form onsubmit="editParamOption(1)">
<input type="text">
<select><option>..</select>
<input type="submit" value="Přidat">
</form>
</td>
</tr>


<tr>
<td id="row_2">Test2</td>
<td>
<form onsubmit="editParamOption(2)">
<input type="text">
<select><option>..</select>
<input type="submit" value="Přidat">
</form>
</td>
</tr>

</table>


u prvního řádku vše funguje u druhého řádku .. pouze po vybrání hodnoty .. nevyhodí alert() .. tzn. funguje .. ale další operace už se neprovedou a firebug nehlásí ani žádný error

..dik za pomoc bo nevim co stím jsem už zkoušel tolik věcí
Kajman_
Profil *
Máte tam vícekrát id pojmenované id_option, value_option a Přidat? Id by mělo být jedinečné.
maikii
Profil *
hmm to bude asi ten "záděr". .. tyo to mi nedošlo mam totiž formy generovány phpkem.. dik za nakopnutí.
Tyo to budu muset dát jiné ID všude to zas zpomalí jquery když tam bude tolik IDček doufám že né nějak razantně.
Kajman_
Profil *
Tak tam dejte class. Nebo jen
#row_1 select :selected

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0