Autor Zpráva
mafos
Profil
Zdravím,
nejsem moc sběhlý (jako vůbec :-) v javascriptu a tak bych potřeboval pomoc.
Potřebuji, aby si uživatel zvolil z jednoho select datum a ve druhém select se mu podle vybraného datumu otevřelo kolik je volných pokojů a on si potom z toho druhého select vybral kolik jich bude požadovat. Údaje jsou uložené v databázi. V čem je můj problém? První select, tedy datum není problém. Vyberu termín a potom bych potřeboval ten druhý select. Pochopil jsem jak funguje funkce OnChange, ale nevím, jak propojit php a javascript aby se mi načetlo to druhé select. Tzn. nevím jak hodnotu z OnChange dostat do PHP.
Doufám, že jsem problém vysvětlil.
Děkuji za rady.
radas
Profil *
no zkusim to takto vysvětlit
<form action="" method="post" >Řadit dle
  <select name="datum" onchange="submit()" >
    <option   value="1.1.2009">1.1.2009
    </option>
    </select>
    </form>

a pak pokračovaní scriptu
if(isset($_POST['datum']) and $_POST['datum']=="1.1.2009") echo "ukaz nejaky selecet";
elseif (isset($_POST['datum']) and $_POST['datum']=="1.2.2009") echo "ukaz 2 nejaky selecet";
else echo "nic"l;

je to srozumitelne?
mafos
Profil
Ahoj,
díky za radu. Ještě jsem se večer díval po netu a našel jsem přesně co jsem potřeboval, takže jsem to už rozchodil.
Ještě jednou díky za radu!
Budulinek
Profil
I když je to už vyřešeno, tak bych jen pro zajímavost doplnil, že efektivnější bude v tomto případě AJAX. Příklad výše funguje, ale zbytečně se musí celá stránka načíst znovu. Navíc to řešení s podmínkami (if() ) je dosti žalostné. Vypisovat ručně takovéto podmínky je zhovadilost (obzvláště u data, které je dynamické). Sice by se to dalo prohnat cyklem, ale přijde mi to zbytečné. Lepší by asi bylo načítat přes AJAX z DB jen záznamy, které odpovídají hodnotám v jednotlivých optionech. Je to jednak uživatelsky příjemnější, efektivnější a ani to tolik nezatěžuje aplikaci, protože načítáš jen to, co skutečně potřebuješ...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0