Autor Zpráva
sysel
Profil
I mistr programátor se často utne, a tak jsme si každý museli vymyslet nějaké fígle a triky, s jejichž pomocí se snadněji zorientujeme v nefungujícím kódu. Myslím, že by, zvlášť pro začátečníky, mezi než stále patřím, bylo zajímavé pročíst si takové téma, než předhodí dotaz, který hledá chybu tam, kde vlastně není.

Abych dal příklad, s oblibou využívám "relativních" odkazů this this.parentNode this.nextSibling atd., což někdy nedopočítám a všechno je v pyheli. Abych věděl, s čím pak vlastně pracuji, při ladění si vkládám něco jako:
alert(oPouzityElement.nodeName)
z čehož se dozvím, že vlastně chci odeslat tabulku a nikoliv formulář.

Hm, chápu, že je to primitivní, ale máte nějaké lepší?
Díky za další tipy :-)
Aesir
Profil
sysel:

Ve Firefoxu mám nainstalovaný doplněk Firebug a ten má javascriptový debuger včetně breakpointů, apod.
Dále je s ním možné vypisovat do jeho vlastní konzole, pomocí
console.log(oPouzityElement.nodeName);
sysel
Profil
Firebug, DOM Inspector, chybová konsole, to jsou bezva kamarádi :-) Bohužel pro Explorer jsem na nic podobného nenarazil. :-\
Docela moudré rady (také asi vykoupené hodinami prochozenými po vlastních stopách) vyřknul Radim24 tady, hledejte až na konci.
Chamurappi
Profil
Reaguji na sysla:
Bohužel pro Explorer jsem na nic podobného nenarazil. :-\
Osmička má obdobu Firebugu v sobě, do starších jde chudší verze té věci doinstalovat.
Opera má v sobě také Dragonfly.


Reaguji na Aesira:
console.log
Funguje i v těch obdobách Firebugu, které zmiňuji výše.
sysel
Profil
Také mi dost pomáhal doplněk do FF "View Source Chart 2.7", ale free byl jen pro FF2.
peta
Profil
http://www.volny.cz/peter.mlich/jpw/pomucky.html
Radim24
Profil
Chamurappi
Dragonfly - od které verze?
Radim24
Profil
Tak jsem ještě napíšu co se mi nedávno stalo a jak si to pohlídat:

- pokud vám nejde zpřístupnit proměnná z funkce:
Zkontrolujte si nejen, že proměnná je deklarovaná uvnitř fnc jako "global myvar;" ale také, že když tu funkci s proměnnou voláte - ujistěte se, že ji voláte z vnějšího prostředí a ne zevnitř funkce! Jinak tu globální proměnnou musíte znovu deklarovat jako globální i z té druhé funkce odkud ji voláte.
- pokud vám nejde správně requirovat soubor - respektive nemůžete zpřístupnit jeho proměnné a funkce - pak to může být tím, že jste omylem uvedli cestu jako http://cesta ... místo "/cesta" nebo "./cesta"
- neustále usilujte o zpřehledňování kódu. Jakmile se nějaké sekvence kódů opakují více než dvakrát stojí za to popřemýšlet o vytvoření funkce... či metody je li libo.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Radima24:
Dragonfly - od které verze?
Tuším, že od 9.50.

Tak jsem ještě napíšu co se mi nedávno stalo
Ukazovací zájmeno „sem“ se píše bez „j“.
Ty fígle a triky pro ladění JavaScriptu, které uvádíš, mi připadají poněkud … cizojazyčné.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0