Autor Zpráva
Why?!
Profil *
Ahoj všem... na web bych potřeboval aktivní prvek AJAX - kalendář, který se zobrazí, kliknu-li do inputu pro zadání data.
Protože umím jen php a AJAX se teprve budu učit, našel jsem na webu toto http://www.asp.net/ajax/ , všechno vypadá pěkně, dokonce mi to i funguje, když dám ve visual studiu debug a spustím to z localhostu.
Problém nastává, když to, co jsem vytvořil, chci nějakým způsobem dát na web:
1) Když kliknu v okně Solution explorer pravým tlačítkem na WebSite2 (stránky které jsem vytvořil), dám publish a uložím do nějaké složky, při pokusu o načtení těchto stránek mi to napíše:
Chyba parsování XML: Dokument není dobře zformátován
Adresa: file:///D:/WEBY/ukoly/ajax/WebSite/Default.aspx
Číslo řádku 1, sloupec 2:<%@ page language="VB" autoeventwireup="false" inherits="_Default, App_Web_6njmwp7i" %>

Dělám něco špatně? Jak to chápu já selským rozumem, mělo by to takto fungovat, že vytvořím web, potom ho "publikuju" a vše by mělo fungovat tak, jako když dám debug - nebo ne?

2) Není mi jasné, jak implementuju to, co jsem vytvořil (například prostý input s rozbalovacim kalendářem), do mého webu napsaného v php. Chci v tom mém webu prostě jen místo normálního inputu mít input s vyjížděcím kalendářem... to udělám třeba pomocí fce require_once, čímž vložím tento input?

Předem díky moc za všechny rady :)
fuckin
Profil
0) delat ve VS ajax je pro me az na poslednim miste, to uz radsi pojedu pres poznamkovy blok :D. Nevim jak to konkretne je s tim pluginem ale VS na toto neni vubec stavene. Byt tebou zvolim jine reseni.

1) nic proti ale asp a php je zcela odlisne. Odstavec vyse sem se bavil o php, jestli tam delat asp coz si nenapsal tak beru zpet.
Akdyz to das na asp server tak to vali?

2)rozbalovaci kalendar si udelal hlavne pres js, nikoly zcela v php jak tvrdis, pak by to asi nebyl tak moc "cool ajax". Mas aspon zakladni znalosti html a css? Normalne ten js soubor pridas v hlavicce html a pak aplikujes na danou tridu.
Why?!
Profil *
Není stavěné? http://www.asp.net/learn/ajax-videos/ z tohodle mi příde, že je tam dost užitečnejch věcí, který v tom VS pomocí toho pluginu maj jít lehce udělat i když se v aspo/javascriptu/ , jenže nějak nechápu, jak to zakomponuju do webu kterej mam napsanej pomocí php. Chápu, že php a asp je odlišné, protože v php programuju, všiml jsem si toho. HTML a css umím taky, jinak bych php nezvlád. Jen javascript, asp/ajax apod jsem nikdy prakticky nepoužíval a nemám ponětí jak to funguje. Proto se mi líbil onen plugin do VS, kde ten vyjížděcí kalendář už je předpřipravený, a na localhostu mi funguje tak jak si představuju a předpokládám, že by to mělo chodit i na webu.
Rozbalovací kalendář je pravděpodobně v tom ajaxu, to vytvoří VS automaticky. A toto - ten input s vyjížděcim kalendářem potřebuju vložit do webu, kde mám teď jen obyčejný input, kam se datum může zadat ve tvaru 11.08.2009 apod.

Jaké jiné řešení vyjížděcího kalendáře pro zadání data by jsi mi navrhoval? Potřeboval bych tam potom i našeptávač jmen z databáze a popřípadě další takový věci, který by mi mohl ten toolkit nabídnout...
ah01
Profil
Why?!
To co jsi použil je toolkit pro ASP.net! Z toho nutně plyne, že potřebuješ .net server. Máš takový server?

ad 1) Ano, ale to co jsi vypublikovl, musíš umístit na server který umí ASP.net. Pak to bude fungovat.

ad 2) Míchat ASP.net a PHP tímto způsobem je absolutní nesmysl. Použít AJAX toolkit pro ASP.net v PHP prostě nejde.

Můžeš se tedy buď začít učit ASP.net (to ti ale nedoporučuji, protože to na tebe bude asi moc) a nebo použít jinou čistě JS knihovnu. Třeba http://jqueryui.com/

fuckin
delat ve VS ajax je pro me az na poslednim miste
Pochopitelně, protože ASP.net AJAX neznáš, tak proč bys to používal, ne? (Není moudré odsuzovat něco, o čem nic nevíš.)
Sqlitator
Profil
To: fuckin - cože, VS až na posledním místě? Psát AJAX v poznámkovým bloku?... Prosím, nenapadej něco, když o tom nic nevíš ju.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0