Autor Zpráva
Under
Profil *
Hojte mam problem, tedkonc zacinam s JS a Ajaxem tak nejak najednou, a nektery veci sou fakt nad moje chapani
xmlhttp request atd mi vsechno jede v pohode, ale mam problem pri ziskavani informaci ve fazi onreadystatechange. v tu chvili poustim funkci ctiOdpoved
function ctiOdpoved(){

if(xhr.readyState == 4){
if(xhr.status == 200){
try{
var vysledekzobraz = xhr.responseText;
var pole = vysledekzobraz.split(",");
var vysledekzobraz = pole[0];
var poradi = pole[1];
zmenelement("result" + pole[1],vysledekzobraz);
}catch(e){
alert("Chyba při čtení odpovědi:"+e.toString());
}
}else{
alert("Požadavek HTTP není v pořádku.")
}
}
}
function zmenelement (source,source2) {
document.getElementById(source).innerHTML = source2;
}
HTML kod samozrejme obsahuje pozadovane elementy s patricnymi ID, funkce zmenelement() normalne funguje pokud ji volam nekde jinde ale v ty fazy onreadystatechange mi to hazi chybu ze document.getElementById(...) je null
Ofi
Profil
To znamena ze volas neexistujici id (resp zapisujes) dam priklad.
mas na strance v body jen toto:
<div id="novy"></div>


a ty bys v ty funkci chtel zapisovat do divu s idckem 'jiny' tak ti to hodi tu chybu(zadny div s id="jiny" neexistuje" - je null) - takze si zkontroluj jestli dobre "vypocitavas" promenou source. z toho co tu vidim ti vyleze "resultx" (x je to co ti vyleze z ajaxu a je to za první čárkou.)

konkretne jak to ma byt ti nemuzu poradit kdyz nevidim cely kod.. a priste kod davej do pre :)
Under
Profil *
Díky, měl pravdu, při ziskavani informaci z responsetextu sem tam mel navic mezeru o ktery sem nevedel :). Ted sem ji oriznul a uz to jede :)
Under
Profil *
Ja ten source predtim vypisoval a prislo mi to spravne, holt mezera je spatne videt :D, nastesti me napadlo nechat si vypsat celej vyslednej kod
Ofi
Profil
jop ;) nemáš zač ;) mezery sou mrchy, taky už sem se o tom mnohokrát přesvědčil :D

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0