Autor Zpráva
RD
Profil *
Můžete mi někdo poradit, jak docílit javascrioptem toho, aby vyskočilo po kliknutí okno Uložit jako nebo otevřít v programu?
Diky!
Yuhů
Profil
tohle javascriptem neumím a myslím, že to nejde.

Ale rád svůj názor opravím, pokud někdo bude vědět.
DoubleThink
Profil *
Javascriptem to asi nepůjde - často se to řeší zasláním MIME typu application/*
Yuhů
Profil
jo aha, já jsem blbě pochopil dotaz.

Tohle rozhodně nejde javascriptem a nejde to ani jinak, ačkoli nastavení mime-typu může často pomoct. (Mime type se nastavuje konfigurací serveru, možná by to šlo přes PHP hlavičkou Content-Type, ale to z hlavy nevím.)

Problém (nebo vtip) je v tom, že to, co se bude s jakým druhem souboru provádět, je nastaveno na klientovi, tedy na počítači uživatele. A na každém počítači to může být nastaveno jinak. Třeba když si uživatel prvně klikne na soubor typu *.doc, tak se ho počítač zeptá:
uložit otevřít
a pod tím je chlívek "Toto dělat se souborem tohoto typu vždycky".

A někdo si tam zaklikne, že to chce vždycky otevírat, někdo ukládat. Takže i když se nastaví mime-typ, tak je těžké říct, co přesně se s tím stane.
Fred
Profil
http://www.codefoot.com/javascript/script_invoke_saveas.shtml IE4+ . V IE7 b1 to nejde.
japlavaren
Profil
Čo tak, presmerovať to: z stránky dáš odkaz napr: <a href="js.html"> klikni </a>,
a do js.html ulož:
<script>

window.location.href="blabla.js";

</script>

alebo do <head> napíš:

<meta http-equiv="refresh" content="1";url="blabla.js">

malo by to ísť (content="1", je počet sekúnd, kedy sa má začať presmerovanie).

PS: radšej tam umiestni aj odkaz, keby to hore zlyhalo (můžu mať vypnutý javascript)
peta
Profil *
RD viz popsane minetype, jinak location.href nebo tak nejak, viz www.jakpsatweb.cz - Javascript - metody objektu windows nebo document
Nejlepe pouzit rar nebo zip (u mp3, mpeg a filmu treba nastavit metodu store, cili zadna komprese ; jednak tyhle veci temer nejdou zkomprimovat a pak by to zbytecne zdrzovalo dekompresi, kdyz je to zbytecny ;) )
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0