Autor Zpráva
Alastor_Kopal
Začínám s JavaScriptem
a chtěl bych se zeptat na dvě věcí

Vím jak do CSS dokopat jinou hodnotu ale můžu tu hodnoutu nejdříve zjistit provést matematickou operaci a poté vrátit ?

Může javascript zjišťovat hodnoty SESSIONS ?

Moderátor Chamurappi: „Javasrcipt dvě otázky“ — proč píšeš do titulku počet otázek a kategorii, do které jsi dotaz měl zařadit (ale nezařadil)? Vystihuje to snad podstatu dotazu? Ne.
fuckin
1) ano ale ne primo v css, to by sis pridal praci. Nej to je pres atribut style.

2)ne nemuze, js nemuze komunikovat se serverem.
Jan Tvrdík
Alastor_Kopal:
Může javascript zjišťovat hodnoty SESSIONS ?
Ne přímo. Může ale přes AJAX požádat nějaký skript, aby mu tu hodnotu řekl.

fuckin:
js nemuze komunikovat se serverem
Není pravda, komunikaci se serverem řeší AJAX.
fuckin
Jan Tvrdík
Samozrejme, on se ale bavi o js, nikoli o ajaxu...a samotny httprequest a js ti stejne bude bez php k nicemu.

Js nema s XHR nic spolecneho takze odpoved zni - ne,nemuze.
Alastor_Kopal
1) ano ale ne primo v css, to by sis pridal praci. Nej to je pres atribut style.
dobře ale jak zjistit tu hodnotu třeba top ?

mám
document.getElementById('element').style.top ale jak z něj vyzvednout hodnotu ?
Yur4Y
var elem = document.getElementById('element');
var elem_top = (elem.currentStyle) ? elem.currentStyle.top : getComputedStyle(elem, null).top;
Chamurappi
Reaguji na Alastora_Kopala:
můžu tu hodnoutu nejdříve zjistit provést matematickou operaci a poté vrátit ?
Hodnotu ze stylopisu nijak pohodlně zjistit nejde, doporučuji ti se tomu vyhnout. Na co to potřebuješ?
Snadno jdou zjistit jen hodnoty z atributu style.
Alastor_Kopal
Mám objekt který pozicuji na obrázku. Hodnoty jsou uloženy v databázi a (jak jsem zjistil z [#7]) dám hodnoty mezi <style></style>

teď pomocí šipek chci s objektem pohybovat

<script>
function prechod(event)
{
  switch(event.keyCode) {
    case 37: break; // bola stlačená šípka doľava
    case 38: break; // bola stlačená šípka hore
    case 39: break; // bola stlačená šípka doprava
    case 40: break; // bola stlačená šípka dole
  }
}
</script>

Potom po 500 milisekundách budu zvyšovat nebo snižovat pozici top nebo left podle toho jestli chce nahoru nebo dolu
Chamurappi
Dotyčný objekt je pozicovaný absolutně? Pokud ano, můžeš měnit jeho margin, tzn. vycházet z nuly a pamatovat si někde, o kolik jsi ho posunul.

(jak jsem zjistil z [#7]) dám hodnoty mezi <style></style>
Nevím, jestli jsi to pochopil správně, já psal o atributu style, nikoliv o elementu <style>.
Alastor_Kopal
jo zvyšuji hodnotu margin ale když se podíváte na http://www.magic-quest.kx.cz/uceni/ a zmáčknete jakoukoliv klávesu tak vidíte že se začne pohybovat od kraje ne od pozice 30px x 30px
Chamurappi
Výchozí margin by měl být nulový. A nebo dej do proměnné poziceX po načtení stránky stejnou hodnotu jako máš v marginu.
khubajsn
Profil *
Mimo téma (Offtopic):
Nekopíruj obrázky z DarkElfa!
Alastor_Kopal
Výchozí margin by měl být nulový. A nebo dej do proměnné poziceX po načtení stránky stejnou hodnotu jako máš v marginu.
Počkej margin začíná na nule ale proměnná poziceX nemůže začínat na nule ta musí začínat na hodnotě která je uložena v databázi

Mimo téma (Offtopic):
Nekopíruj obrázky z DarkElfa!

Jo tyto obrázky jsou tam umístěny jako provizorní. Omlouvám se všem co hrají DarkElf. Až hru spustín nebudou tam - tu registraci stejně musím celou překopat

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: