Autor Zpráva
Pan X
Profil
Zdravím,
potřeboval bych poradit od zkušenějších. Je nějaký způsob jak pomocí javascriptu zjistit ID divu ve kterém se nachází odkaz?

Když mám HTML

<div id="text">Obsah divu <a href="#" onClick="fce()">Zobraz ID tohoto divu</a></div>


A já bych potřeboval po kliknutí na obsah vypsat ID divu ve kterém ten odkaz je (v našem případě „text“).
Je nějaký způsob jak toho docílit?

Předem děkuji
Pan X
Pan X
Profil
Pokud by to nešlo udělat takto přímo, je nějaký způsob jak to obejít?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Pana X:
Ve this.parentNode najdeš objekt rodiče, this.parentNode.id bude jeho ID. Ale potřebuješ opravdu to ID? K čemu? Jestli jen k tomu, aby sis ho předal do funkce, kde podle ID zase zpátky vyhledáš ten objekt, tak to je zbytečné a můžeš předat rovnou this.parentNode.
_es
Profil
<div id="text">Obsah divu <a href="#" onClick="alert(parentNode.id);">Zobraz ID tohoto divu</a></div>
Pan X
Profil
Chamurappi, _es:

Mnohokrát děkuji, ;-) jsem vám nadosmrti zavázán ;-) to bylo to co jsem potřeboval

Ale potřebuješ opravdu to ID? K čemu? Jestli jen k tomu, aby sis ho předal do funkce, kde podle ID zase zpátky vyhledáš ten objekt, tak to je zbytečné a můžeš předat rovnou this.parentNode.

Něco na způsob citace zde na diskusi, akorát mi nešel použít zdejší script.

-- s class u divu by to asi nešlo, že? s tím JS pracovat neumí??
_es
Profil
<div id="text" class=pokus>Obsah divu <a href="#" onClick="alert(parentNode.className);">Zobraz class tohoto divu</a></div>
_es
Profil
Ak by si priraďoval onclick v kóde scriptu, tak tam musíš uvádzať to this vo funkcii zadanej do onclick, tak ako uvádza Chamurappi. Pri takomto priradení to nie je treba.
Pan X
Profil
_es:
Díky, moc

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0