Autor Zpráva
Argos
Profil *
Chtěl jsem na svý stránky udělat takovou srandičku, vypisovat svůj věk ve vteřinách - to nebyl pomocí php žádný problém, ale pak mě ještě napadlo, že by se to javascriptem mohlo měnit a bylo by to pořád aktuální :-), jenže se v javascriptu zas tak moc nevyznam tak bych poprosil nekoho, jestli by mi nenapsal script na přičítání k určitému číslu po vteřinách a vypisování do určitého tagu na stránce, pro lepší pochopení napíšu co už jsem splodil, ale z neznámého důvodu to nefunguje. :-(
<script>
function stari() {
var pocet = <? echo($vteriny); ?>;
document.all.vek.innerHTML = pocet ;
setTimeout('stari()', 1000);
};
stari();

</script>
<div id="vek"></div>
Dik, za každou radu. Argos
Leo
Profil
A proc by melo, kouknete se do zdrojaku, kde MENITE promennou pocet? Leo
Argos
Profil *
sry, sem ten kod zjednodušoval jen aby se v tom divu zobrazilo alespoň něco ale ani to nejde puvodně to bylo takhle:

<script>
function stari() {
var pocet = <? echo($vteriny); ?>;
pocet ++ ;
document.all.vek.innerHTML = pocet ;
setTimeout('stari()', 1000);
};
stari();

</script>
<div id="vek"></div>

ale ani tak to nechodí - nevim, nechce se to vložit do toho divu s id "vek" :-(
nevite někdo co s tim pls...
Leo
Profil
No nechodi to proto, ze pocet je lokalni promenna v te fci, a pri kazdem volani se nastavi na stejnou hodnotu, musite ji mit jako globalni, mimo fci, Leo
Argos
Profil *
ok, to byla taky jedna chyba ale hlavní chyba byla že ten div s id vek byl až za deklarací funkce - pak ho to prostě nevidělo a hazelo to chybu že objekt s id vek není. (to jen kdyby někdo měl podobnej problém co já) Jinak Dík za rady - Argos
peta
Profil *
Argos
Tak ono se tise predpokladalo, ze script a /script mas mezi head a take se tise prespokladalo, ze mas <body onload="stari()">
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0