Autor Zpráva
TFSi
Profil
Zdravím,
chci lidem zabránit zkopírovat můj skript. Je mi jasné, že žádné řešení není 100% účinné a když někdo bude ten skript opravdu chtít, tak ho získá. Jde mi ale o co nejefektivnější znečitelnění, zašifrování, (co já vím co ještě), které odradí co nejvíce "zájemců", ale skript přitom na stránce zůstane funkční...

Díky T.
Yur4Y
Profil
Dnes sa to už rozoberalo. V podstate, či ide o JS alebo PHP, je to to isté. Nemá zmysel sa zdržiavať maskovaním a skrývaním kódu, keď sa aj tak dá k nemu dostať. Napríklad niektoré add-ony vo Firefoxe dokážu zobraziť všetky Javascripty jediným kliknutím. Vaša snaha je zbytočná.
Radek9
Profil
http://stoyan.cz/progs/htmlsourcecoder.zip
ah01
Profil
TFSi
Zkus http://javascriptcompressor.com/ nebo http://developer.yahoo.com/yui/compressor/. Pokud použiješ nejvyšší kompres, výsledek bude celkem nečitelný kód. Muselo by to opravdu stát za to, aby se někomu vyplatilo v takovém kódu šťourat.
Joker
Profil
TFSi:
Nějaký obfuskátor, alternativní "manuální" metoda je dávat funkcím naprosto neintuitivní názvy, třeba a(), b(), c() a podobně :-).
Samozřejmě ale pořád si můžu překopírovat celý skript tak jak je, z původní stránky opsat jak se volá a nejspíš to bude fungovat.

Pak by se daly ještě vymýšlet věci jako kontrola hashe kódu stránky, jestli je skript spouštěný stále na té původní stránce... ale moc si neumím představit skript, který by za to stál... navíc by to dost zkomplikovalo údržbu stránky.
Jan Tvrdík
Profil
TFSi:
1. Zkomprimovat
2. Prohnat nějakou šifrovací funkcí
3. Výsledný řetězec obalit dešifrovací funkcí
4. Výsledný řetěžec obalit eval
5. goto 2 (čím víc krát tím lépe :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0