Autor Zpráva
Mates99
Profil
Ahoj, existuje v JS něco jako preg_match v PHP? Mohl by mi tu někdo ukázat i malou ukázku jak by to vypadalo kdybych chtěl číst obsah tabulky? Třeba <td>Ahoj</td>. Díky.
Jan Tvrdík
Profil
http://www.regularnivyrazy.info/serial-javascript-regexp.html
Mates99
Profil
Ok, díky to bude to co hledám. Jen se jestě zeptám jestli by někdo věděl zda to bude fungovat i v GreaseMonkey? No jdu to zkusit.
Jan Tvrdík
Profil
Mates99:
nevěděl by někdo, zda to bude fungovat i v GreaseMonkey?
Ano, naprosto bez problémů. Není žádný důvod, proč by to v něm fungovat nemělo.
Mates99
Profil
Ano je to tak, už to mám odzkoušené. Já JS, moc nerozumím, ale teď poslední dva dny nedělám nic jiného něž že u toho sedím. Naprosto mě uchvátili možnosti JS ve spojení s GreaseMonkey. Ptal jsem se protože už jsem narazil na pár věcí, které se psali trochu odlišně od klasického JS, nebo jak bych to nazval. Např. settimeout, nebo mi tam také nefungoval onClick, to jsem musel udělat přes addEventListener. Je to naprosto skvělá věc a už se těším až pokročím trochu dál :).
Mates99
Profil
Ahoj, tak jsem zase narazil na problém.

<tr class="hl">
   <td class="ra  fc">15.</td>
   <td class="pla "><a href="spieler.php?uid=6294">Jméno</a>


Z tohodle kousku kódu potřebuju dostat jméno co je na konci, ale nějak mi to nechce fungovat. Když to dám do jedé řádky tak to jede, jinak ne. V PHP, udělám normálně pattern a v něm odentruju i řádky, když je třeba, ale v JS to nejde. Zkoušel jsem tam dávat \n, ale taky nic. Poradil by mi s tím někdo?

var pattern = /<tr class=[^>]*hl[^>]*><td[^>]*>[^>]*<[^>]*><td[^>]*><a href=[^>]*>([^<]*)<\/a/gi;


Ten pattern je trochu prasečina, jsem totiž nepřišel na to jak mám escapovat uvozovky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0